Search
Close this search box.

راهکارهای اقامت دائم در استرالیا

اقامت دائم در استرالیا
فهرست مطالب

پی‌آر (PR) یا اقامت دائم در استرالیا امکان اقامت دائم، کار و تحصیل در این کشور را برای فرد فراهم می‌کند. این وضعیت به مهاجران اجازه می‌دهد که به ‌صورت مقیم دائمی در استرالیا زندگی کنند و به مدت نامحدود از این کشور خارج شوند، بدون اینکه حق اقامت خود را از دست بدهند.

امکانات گسترده‌ای برای دارندگان اقامت دائم در استرالیا فراهم می‌شود، که تا حدودی شبیه امتیازات شهروندی استرالیا است. این شامل دسترسی به خدمات سلامت، آموزش، و حقوق مربوط به کار است. با این حال، از لحاظ حقوقی، شهروندی (سیتیزن‌شیپ) از اقامت دائم بالاتر است، زیرا حقوق بیشتری را به شهروندان استرالیا اعطا می‌کند.

برای مثال، برای حفظ وضعیت اقامت دائم در استرالیا، فرد باید در طول هر پنج سال حداقل دو سال را در این کشور سپری کند. در غیر این صورت، ویزای اقامت دائم ممکن است باطل شود. با دریافت شهروندی استرالیا، این محدودیت برای زندگی در خارج از کشور نیز برطرف می‌شود و فرد می‌تواند به‌صورت نامحدود در خارج از استرالیا زندگی کند بدون اینکه نگران از دست دادن وضعیت شهروندی خود باشد.

مزایای اقامت دائم استرالیا

مزایای پی‌آر (permanent residency) یا اقامت دائم در استرالیا در استرالیا که برای افراد مهاجر بسیار ارزشمند است، شامل موارد زیر می‌شود:

1. اقامت دائم و بدون محدودیت در استرالیا: این امکان به مهاجران فراهم می‌آید که به‌ صورت دائمی در استرالیا زندگی کنند بدون اینکه نگرانی از انقضای ویزا داشته باشند.

2. امکان کار، تحصیل و زندگی در هر نقطه از استرالیا: فرد پس از گرفتن پی‌آر می‌تواند در هر شهر یا منطقه‌ای از استرالیا کار کند، تحصیل کند و زندگی کند.

3. صدور ویزای همراه برای خانواده: فرد مهاجر پس از گرفتن پی‌آر می‌تواند ویزاهای همراه برای همسر و فرزندان خود درخواست کند تا آن‌ها همچنین از مزایای اقامت دائم در استرالیا بهره‌مند شوند.

4. اخذ شهروندی استرالیا پس از گذراندن دوره لازم: فرد پس از مدتی اقامت در استرالیا و پاسخگویی به شرایط مشخص، می‌تواند برای دریافت شهروندی استرالیا اقدام کند.

5. تحصیل رایگان فرزندان در مدارس استرالیا: فرزندان فرد مهاجر با پی‌آر حق دارند تا در مدارس دولتی استرالیا به صورت رایگان تحصیل کنند.

6. اعطای پاسپورت استرالیا به فرزند: در صورت تولد فرزند در استرالیا، فرزند حق دارد تا پاسپورت استرالیایی دریافت کند.

7. امکان ثبت‌نام در سیستم پزشکی استرالیا: فرد با پی‌آر می‌تواند در سیستم بهداشتی و درمانی استرالیا ثبت‌نام کند و از خدمات بهداشتی و درمانی رایگان یا با کم هزینه بهره‌مند شود.

8. امکان حمایت مالی (اسپانسر شدن) برای مهاجرت خانواده: فرد با پی‌آر می‌تواند برای مهاجرت خانواده خود به استرالیا حمایت مالی ارائه کند.

9. امکان بهره‌مندی از وام‌ها و کمک هزینه‌های خرید خانه: فرد با پی‌آر می‌تواند به‌صورت مالی بهتر وام‌ها و کمک‌های مالی برای خرید خانه دریافت کند.

10. امکان دریافت وام تحصیلی بلندمدت برای خود و خانواده: فرد با پی‌آر می‌تواند برای تحصیل خود یا خانواده‌اش در استرالیا وام تحصیلی بلندمدت دریافت کند.

اقامت دائم در استرالیا

راه‌های اخذ اقامت دائم استرالیا

برای اخذ اقامت دائم در استرالیا، مسیرهای مختلفی وجود دارد که به طور کلی می‌توان آن‌ها را به چند دسته تقسیم کرد:

1. اقامت استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری:

از طریق برنامه مهاجرت کسب و کار (Business Innovation and Investment Program) که برای افرادی است که می‌خواهند به استرالیا سرمایه‌گذاری کنند یا کسب‌وکارهایی راه‌اندازی کنند، می توانند اقامت دائم در استرالیا دریافت کنند.

2. اقامت استرالیا از طریق کار:

از طریق برنامه‌های مهاجرت مهارتی مستقل (Independent Skilled Migration) یا مهاجرت مهارتی اسپانسری شده (Employer Sponsored Skilled Migration) که برای افرادی است که مهارت‌های مورد نیاز برای کار در استرالیا دارند یا توسط یک کارفرما استخدام می‌شوند.

3. اقامت استرالیا از طریق تحصیل:

 اقامت دائم در استرالیا، از طریق برنامه مهاجرت مهارتی منطقه‌ای (Regional Skilled Migration) یا برنامه‌های مهاجرت دانشجویی که امکان مهاجرت به استرالیا برای تحصیل و تحصیل در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی را فراهم می‌کنند.

4. اقامت استرالیا از طریق ازدواج:

از طریق برنامه مهاجرت شریک زندگی (Partner Migration) که برای افرادی است که با یک شهروند یا مقیم دائمی استرالیا ازدواج کرده‌اند یا با او ارتباط دائمی دارند.

5. اقامت استرالیا از طریق ویزای نامزدی:

از طریق برنامه مهاجرت ویزای نامزدی (Prospective Marriage Visa) که برای افرادی است که قصد ازدواج با یک شهروند یا مقیم دائمی استرالیا دارند.

6. اقامت استرالیا از طریق ویزای والدین:

از طریق برنامه مهاجرت والدین (Parent Migration) که برای افرادی است که فرزندان استرالیایی دارند و می‌خواهند به استرالیا مهاجرت کنند تا به آن‌ها نزدیک‌تر باشند.

هر کدام از این برنامه‌ها شرایط و معیارهای خاص خود را دارند و بر اساس موقعیت و شرایط شخصی، انتخاب می‌شود. افرادی که می‌خواهند به استرالیا مهاجرت کنند، بهتر است قبل از هرگونه اقدامی با یک مشاور مهاجرت متخصص مشورت کنند تا بهترین راه را برای اخذ اقامت دائم در استرالیا برای خودشان پیدا کنند. شما همچنین می توانید از طریق ویزای 491 استرالیا اقامت این کشور را دریافت کنید.

اقامت دائم در استرالیا

انواع اقامت استرالیا

انواع اقامت در استرالیا به دو نوع دائم و موقت تقسیم می‌شود، هر کدام شامل شرایط مختلفی است:

1. اقامت دائم استرالیا:

   – امکان زندگی، کار و تحصیل بدون محدودیت در استرالیا.

   – پس از مدت مشخصی اقامت در استرالیا (معمولاً 3 تا 5 سال) و پاسخگویی به شرایط مشخص، می‌توانید برای دریافت شهروندی استرالیا اقدام کنید.

   – این نوع اقامت به مدت نامحدود است و شما می‌توانید به ‌صورت دائمی در استرالیا زندگی کنید.

2. اقامت موقت استرالیا:

   – اقامت مؤقت بدون شروط: شما می‌توانید به ‌صورت موقت در استرالیا زندگی کنید، اما باید به کشور خود بازگردید.

   – اقامت مؤقت از نوع provisional: شما می‌توانید از طریق این نوع اقامت، مشخصاتی را که برای اقامت دائم استرالیا نیاز است، فراهم کنید و در نهایت اقامت دائم در استرالیا را بدست آورید.

اقامت دائم در استرالیا مزایای بیشتری ارائه می‌دهد اما شرایط دقیق و معیارهای لازم برای آن بسته به نوع ویزای مورد نظر شما متفاوت است. برای اطلاعات دقیق‌تر و بررسی شرایط ویزای مورد نظر خود، به وب‌سایت مهاجرت استرالیا مراجعه کنید و یا از مشاوران مهاجرت کمک بگیرید.

ثبت درخواست مشاوره با گریــــــــــ ــــــــــــــن ویزا
هر سوالی دارید از ما بپرسید مشاورین ما پاسخ خواهند داد

جدیدترین مقالات

مهاجرت کاری یکی از روش‌های رایج و مطمئن برای ورود به کشور دیگری است. داشتن

در دنیای امروز، مهاجرت به کشورهای مختلف برای ادامه تحصیل، کار یا زندگی، یک تصمیم

بر اساس جدیدترین رده‌بندی وبسایت پاسپورت ایندکس (Passport Index)، پاسپورت امارات متحده عربی به عنوان