Search
Close this search box.

برنامه مهاجرت استانی کانادا: انتخاب بهترین استان برای زندگی

provincial-canada
فهرست مطالب

مدت‌هاست که کانادا به‌ عنوان یکی از مقاصد محبوب و مناسب برای مهاجران از سراسر جهان شناخته می‌شود. از زیبایی‌های طبیعی گرفته تا فرهنگ و امکاناتی که در این کشور به افراد داده می‌شوند، باعث می‌شود که هر ساله هزاران نفر برای مهاجرت به آن اقدام کنند.

یکی از مسیرهای مهاجرت به کانادا، برنامه‌های مهاجرت استانی یا PNP (Provincial Nominee Programs) است. این برنامه‌ها توسط استان‌های مختلف کانادا ارائه می‌شوند و به مهاجران با مهارت‌ها، توانایی‌ها و تجربیات مختلف اجازه می‌دهند تا به طور مستقیم اقامت یک استان مشخص در کانادا را دریافت کنند.

در این بلاگ، ما به طور جامع به بررسی برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا خواهیم پرداخت. از شرایط دریافت آن تا مراحل درخواست و نکات کلیدی، هر آن چیزی که باید بدانید تا بتوانید از طریق این برنامه‌ها برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید را بررسی خواهیم کرد.

آیا شما هم به دنبال راهی ساده و سریع برای گرفتن اقامت دائم در کانادا هستید؟ آیا می‌خواهید بیشتر در مورد برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا بدانید؟ پس با ما همراه باشید…

 • توضیحات کلی در رابطه با برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا

در ادامه توضیحاتی که در مقدمه ارائه کردیم می‌توان گفت: هر استان کانادا برنامه PNP خود را دارد که شامل شرایط و الزامات مختلفی است. برخی از برنامه‌ها برای مهاجران متخصص، کارگران، کارآفرینان، دانشجویان بین‌المللی، و حتی خانواده‌های مهاجر طراحی شده‌اند. این برنامه‌ها بر اساس نیازهای خاص هر استان طراحی می‌شوند و اغلب اهدافی مانند توسعه اقتصادی، برطرف کردن کردن نیازهای کاری، و توسعه جمعیت را در نظر دارند.

برای مثال، برنامه PNP استان بریتیش کلمبیا می‌تواند شامل برنامه‌هایی برای کارگران ماهر، کارآفرینان، و دانشجویان بین‌المللی باشد. در هر برنامه شرایط خاصی مثل تجربه کاری و تحصیلات مورد درخواست بوده و پس از پذیرش مهاجر به عنوان نامزد این برنامه، او به طور مستقیم برای اخذ اقامت دائم به دولت فدرال معرفی می‌شود و نهایتاً وضعیت اقامت او توسط دولت فدرال تأیید می‌شود.

مناطق و استان‌هایی در کانادا که برنامه مهاجرت استانی ارائه می‌دهند:

 • آلبرتا (Alberta)
 • بریتیش کلمبیا (British Columbia)
 • مانیتوبا (Manitoba)
 • نیوبرانزویک (New Brunswick)
 • نیوفاندلند و لابرادور (Newfoundland and Labrador)
 • سرزمین‌های شمال غربی (Northwest Territories)
 • نوا اسکوشیا (Nova Scotia)
 • انتاریو (Ontario)
 • جزیره پرنس ادوارد (Prince Edward Island)
 • کبک (Quebec)
 • ساسکاچوان (Saskatchewan)
 • یوکان (Yukon)

هر یک از این برنامه‌ها دارای شرایط، الزامات، و فرآیندهای درخواست مخصوص به خود هستند که متقاضیان مهاجرت باید با آن‌ها آشنا باشند و از طریق آن‌ها بتوانند به طور موفقیت‌آمیز به اقامت دائم در کانادا دست یابند.

provincial-nominee-program-pnp

چطور می‌توانیم برای برنامه‌های استانی کانادا اقدام کنیم؟

 • انتخاب برنامه استانی:

   برای انتخاب بهترین برنامه، باید شرایط مختلف هر برنامه PNP رو مطالعه کنید. این شامل شرایط تحصیلی، تجربه کاری، مهارت‌ها و سایر فاکتورهای مورد نیاز است.

 • اپلای برای برنامه استانی منتخب:

   بعد از انتخاب برنامه، باید اپلای خود را در پورتال مربوط به آن استان ثبت کنید. این ممکن است شامل تکمیل فرم‌ها، ارسال مدارک و پرداخت هزینه‌های لازم باشد.

 • گواهی نامینیشن(کاندیدا) استانی:

   اگر پرونده شما قبول شد، ممکن است استان به شما گواهی نامینیشن (Nomination Certificate) بدهد که نشان می‌دهد شما برای مهاجرت به آن استان نامزد یا کاندید شده‌اید.

 • پرونده برای اقامت دائم:

   پس از دریافت گواهی Nomination، باید پرونده خود را برای اخذ اقامت دائم به دولت فدرال کانادا ارسال کنید. این مرحله شامل تکمیل فرم‌ها، مدارک پزشکی و امنیتی، پرداخت هزینه‌ها و غیره است.

در هر مرحله، مهم است که با دقت و همراه با راهنمایی‌ها و توصیه‌های مربوطه اقدام کنید. همچنین، مراقب باشید که مهلت‌ها و شرایط مورد نیاز را رعایت کنید تا فرآیند مهاجرت شما به کانادا به درستی پیش برود. در انجام این مراحل نیاز است از مشاور متخصص و مطلع کمک بگیرید.

 • چگونه شانس ما برای اخذ اقامت از طریق این برنامه‌ها بیشتر می‌شود؟

1. ارتباطات قوی با استان مورد نظر:

   – تجربه کاری در استان موردنظر: اگر تجربه کاری قبلی در استان مورد نظر داشته باشید.

   – پیشنهاد شغلی: درخواست کردن از کارفرمایان در استان مورد نظر برای ارائه یک پیشنهاد شغلی.

   – تحصیلات قبلی: داشتن مدرک تحصیلی از یک دانشگاه یا مؤسسه آموزشی معتبر در آن استان.

   – خانواده: اگر خانواده یا اقوام شما در آن استان زندگی ‌کنند.

2. تجربه کاری در مشاغل پرتقاضا:

تجربه کاری در مشاغلی که در استان‌ها و مناطق کانادا پرتقاضا هستند، می‌تواند به شما کمک کند تا جذابیت شما برای بازار کار افزایش یابد.

3. تسلط بر زبان‌های انگلیسی و فرانسه:

تسلط بالا بر زبان انگلیسی یا فرانسه می‌تواند به شما کمک کند تا بهتر ارتباط برقرار کنید و در محیط کاری یا تحصیلی خوب عمل کنید.

هزینه‌های برنامه‌های استانی کانادا به چه صورت خواهد بود؟

نکته: هزینه‌های مرتبط با مهاجرت استانی به کانادا متناسب با هر استان و هر برنامه PNP ممکن است متفاوت باشد.

1. هزینه‌های مرتبط با درخواست:

   – هزینه‌های پردازش درخواست: برخی از استان‌ها هزینه‌هایی برای پردازش درخواست مهاجرت از شما دریافت می‌کنند. این هزینه‌ها ممکن است بسته به استان مورد نظر، تا چند صد دلار باشد.

   – هزینه‌های ارزیابی: برخی از برنامه‌ها نیاز به ارزیابی تخصصی دارند که ممکن است هزینه‌هایی را اضافه کند.

2. هزینه‌های مرتبط با اقامت دائم:

بعد از پذیرش نامزدی از طریق برنامه PNP، هزینه‌های مرتبط با اخذ اقامت دائم نیز وجود دارد. این شامل هزینه‌های پرداخت ویزای اقامت دائم و هزینه‌های مرتبط دیگر است.

3. سایر هزینه‌ها:

در مراحل بعدی ممکن است نیاز به پرداخت هزینه‌های دیگری همچون آموزش زبان، ترجمه مدارک، و غیره داشته باشید.

بنابراین، میزان کلی هزینه‌های مهاجرت استانی به کانادا به بسیاری از عوامل مربوطه بستگی دارد و برای دریافت یک تخمین دقیق، بهتر است با منابع رسمی و اطلاعات جدید و به‌روز از وب‌سایت‌های مربوطه یا مشاوران مهاجرت معتبر ما در موسسه حقوقی گرین ویزا مشورت کنید.

ثبت درخواست مشاوره با گریــــــــــ ــــــــــــــن ویزا
هر سوالی دارید از ما بپرسید مشاورین ما پاسخ خواهند داد

جدیدترین مقالات

مهاجرت کاری یکی از روش‌های رایج و مطمئن برای ورود به کشور دیگری است. داشتن

در دنیای امروز، مهاجرت به کشورهای مختلف برای ادامه تحصیل، کار یا زندگی، یک تصمیم

بر اساس جدیدترین رده‌بندی وبسایت پاسپورت ایندکس (Passport Index)، پاسپورت امارات متحده عربی به عنوان