ویزای بیزینس استرالیا (ویزای 188 استرالیا)

ویزای 188 استرالیا یک ویزای کاری موقت است که به کارآفرینان و سرمایه گذاران امکان می دهد در صورت رعایت شرایط مربوطه، برای اقامت دائم استرالیا اقدام کنند. ایا میخواهید به استرالیا مهاجرت کنید و کسب و کار خود را در این کشور راه اندازی کنید؟ آیا دارای سوابق موفق در زمینه کارآفرینی و سرمایه گذاری هستید؟ آیا به دنبال یک روش منعطف و مطمئن برای اخذ اقامت دائم استرالیا هستید؟ اگر پاسخ شما به این سوالات مثبت است، ویزای 188 استرالیا می تواند گزینه ای مناسب برای شما باشد.  این ویزا دارای چندین نوع یا جریان است که هر کدام شرایط و مزایای خاص خود را دارند.

ویزای 188 استرالیا یا ویزای بیزینس استرالیا

ویزای بیزینس یا همان ساب کلاس 188 استرالیا از انواع ویزاهای موقت این کشور است که به کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و صاحبان کسب و کار این فرصت را می‌دهد که فعالیت تجاری خود را در این کشور آغاز کنند. این ویزا که امکان دسترسی به 5 نوع فعالیت مختلف در این کشور را به شما می‎دهد، همچون سایر ویزاهای استرالیا نیازمند شرایط اولیه ای مانند سن، سطح زبان، تحصیلات، سابقه کار، تمکن مالی کافی و همچنین گردش حساب است. همچنین لازم به ذکر است که شما نیازمند دعوت‌نامه از جانب یکی از ایالت‌های استرالیا هستید.

نکته قابل توجه اینکه اخذ اقامت موقت از طریق هر کدام از این روش‌ها امکان اخذ اقامت دائم را نیز بعد از سپری شدن مدت زمان مورد نظر برای شما فراهم می‌کند.

ویزای بیزینس استرالیا و انواع استریم های آن

پر مخاطب ترین و قابل دسترس ترین مورد برای ایرانیان در بین ویزاهای بیزینس، ویزای کارآفرینی استرالیا می باشد.

ویزای کارآفرینی یکی از مرسوم ترین و پرتقاضاترین ویزای استرالیا است. شرایط این ویزا برای متقاضیان بسیار مناسب است. به همین دلیل سالانه افراد زیادی از ایران برای این ویزا اقدام می کنند.

ویزای 188 استریم A استرالیا تنها ویزای سرمایه گذاری دنیاست که در شروع نیازی به انتقال سرمایه به استرالیا را ندارید.

نکات مثبت این ویزا این است که از طریق آن می توانید ویزای ۵ ساله استرالیا را دریافت کنید. بعد از ورود به استرالیا مشغول تحصیل و یا کار شوید. حتی ویزای کار افرینی ۱۸۸ استرالیا را به ویزای ۸۸۸ یا همان اقامت دایم تبدیل کنیم.

البته تبدیل ویزای ۱۸۸ به ویزای ۸۸۸ شرایطی دارد که برای تبدیل باید حداقل دو شرط از شرط های ذکر شده ذیل را باید دارا باشید:

شرایط تبدیل ویزای 188 استریم a به ویزای 888 (اقامت دائم)

  • داشتن حداقل دو سال سابقه کسب و کار
  • استخدام دو کارمند
  • ارائه صورتحساب 300 هزار دلاری (AUD) کسب و کار در دو سال از زمان شروع کسب و کار، این صورتحساب شامل هزینه ها، درآمد و… کسب و کار می باشد.

البته این شرایط برای زمانی است که شما در استرالیا هستید.

ویزای بیزینس استرالیا استریم B (ویزای 2.5 میلیون دلاری)

طبق شرایط جدید این ویزا، متقاضی باید ۲.۵ میلیون دلار پول خود را به مدت ۵ سال در استرالیا سرمایه‌گذاری کند. سرمایه ممکن است درمعرض ریسک کاهش و یا افزایش قرار بگیرد.

شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا استریم B

  • داشتن حداقل ۳ سال سابقه مدیریت
  • کسب ۶۵ امتیاز در جدول امتیاز بندی
  • داشتن ۲.۵ میلیون دلار سرمایه فعلی
  • داشتن تجربه مدیریت سرمایه یا کسب و کار در ۱ تا ۵ سال گذشته

ویزای تحصیلی استرالیا

اعتبار ویزای ۵ میلیون دلاری استرالیا ۵ ساله است. در این نوع ویزا، متقاضی تعهد می دهد که در طول مدت ۵ سال، ۵ میلیون دلار در استرالیا سرمایه گذاری کند. گفتنی است که اعضای خانواده و فرزندان زیر ۲۳ سال هم می توانند از طریق متقاضی ویزا دریافت کنند.

(این ویزا از تاریخ ۱ جولای ۲۰۲۱ به طور کل منسوخ شده است.)

شرایط ویزای سرمایه گذاری استرالیا (ویزای بیزینس)

1- سن

یک از پیش نیاز های اخذ این ویزا سن است. ولی به دلیل اینکه تمرکز اصلی روی سابقه مدیریت و تمکن مالی است، سن در اولویت دوم قرار می گیرد.  متقاضی باید زیر ۵۵ سال باشد البته به این نکته باید اشاره کنیم که در برخی از موارد و شرایط خاص (مانند سابقه مدیریتی که قبل تر اشاره شد)، شما می توانید با سن بالای ۵۵ سال هم برای ویزای سرمایه گذاری استرالیا اقدام کنید.

2- کسب و کار فعال

شما باید حداقل در ۲ سال گذشته یک بیزینس فعال به نام خود یا حداقل بصورت مشارکتی داشته باشید. داشتن نقش مدیریتی در کسب و کار نیز خیلی تاثیر گذار است. شما باید به قسمت های کلیدی کسب و کار تسلط کامل داشته باشید.

3- میزان اموال و دارایی

شاید از خودتان بپرسید که منظور از میزان در اموال دارایی چیست و چقدر است؟ دارایی های شما و همسرتان (به صورت نقد و غیر نقدی) در طول ۲ سال گذشته باید بالای ۱.۲۵۰.۰۰۰ دلار استرالیا (AUD) باشد.سند املاک شخصی و کاری ،دارایی های داخل کسب و کار، وجه نقد و هر گونه سرمایه ای که قابلیت ارزش گذاری داشته باشد، جزو اموال محسوب می شوند.

4- گردش مالی

فروش شما از بیزینس و کسب و کار می بایست حداقل ۷۵۰.۰۰۰ دلار استرالیا باشد. به عبارتی شما باید در ۲ سال از ۴ سال گذشته هر سال به طور جداگانه حداقل ۷۵۰.۰۰۰ دلار گردش حساب داشته باشید.

5- کسب حداقل امتیاز در جدول امتیازبندی

بد نیست بدانید که حداقل امتیاز لازم برای اخذ ویزای ۱۸۸ استرالیا، ۶۵ امتیاز است.

شرایط ویزا 188 استرالیا در سال ۲۰۲4

همانطور که پیشتر اشاره کردیم اخذ ویزا 188 استرالیا نیز همچون ویزاهای دیگر این کشور نیازمند شرایط عمومی است که به طور کلی شامل سن، تحصیلات، سطح زبان، تمکن مالی، گردش حساب و … می‌شود.اما لازم است تا شرایط انواع ویزاهای 188 را به صورت اختصاصی بررسی کنیم:

-ویزا نوآوری

شرایطتوضیحات
سنحداکثر 55 سال
تمکن مالیاز زمانی که ویزا را اخذ کنید 2 سال فرصت دارید تا حداقل یک میلیون و 250 هزار دلار استرالیا از سرمایه خود را وارد این کشور کنید.
گردش حسابحداقل 750 هزار دلار استرالیا
سابقه کارباید به مدت حداقل دو سال مالک یا سهام‌دار یک کسب و کار که از برپایی آن بیش از 4 سال می‌گذرد باشید.
دعوت نامهارائه دعوت‌نامه از جانب یکی از ایالت‌های استرالیا
امتیازبا توجه به جدول امتیازبندی استرالیا نیازمند کسب حداقل 65 امتیاز لازم هستید.
مدرک زبانحداقل نمره 4.5 آزمون آیلتس جنرال

ویزا سرمایه‌گذاری معمولی

شرایطتوضیحات
سنحداکثر 55 سال
تمکن مالیحداقل 2 میلیون و 500 هزار دلار استرالیا
سرمایه‌گذاری لازمحداقل 2 میلیون و 500 هزار دلار استرالیا
سابقه کارحداقل سه سال سابقه مدیریتی
دعوت‌نامهارائه دعوت‌نامه از یکی از ایالت‌های استرالیا
امتیازحداقل 65 امتیاز
مدرک زبانحداقل نمره 4.5 آزمون آیلتس جنرال

ویزا سرمایه‌گذاری قابل توجه

اگر تمکن مالی شما از یک حد مشخص ( 5 میلیون دلار )  بالاتر باشد، بهترین گزینه برای ورود شما به استرالیا از طریق ویزا سرمایه‌گذاری قابل توجه است.
شرایطتوضیحات
سنحداکثر 55 سال
تمکن مالیحداقل 5 میلیون دلار
سابقه کارحداقل 3 سال سابقه مدیریتی
دعوت‌نامهملزم به ارائه دعوت‌نامه ایالتی
امتیازامتیازبندی مطرح نیست.
مدرک زبانحداقل نمره 4.5 آزمون آیلتس جنرال

ویزا سرمایه‌گذاری ممتاز

این ویزا نیز همچون ویزا سرمایه‌گذاری قابل توجه، نیاز به تمکن مالی بالا ( بیش از 15 میلیون دلار استرالیا) دارد و لازم به ذکر است اقدام از طریق این ویزا در حال حاضر امکان‌پذیر نمی‌باشد.
شرایطتوضیحات
تمکن مالیحداقل 15 میلیون دلار استرالیا
دعوت‌نامهارائه دعوت‌نامه از کمیسیون تجارت و سرمایه‌گذاری استرالیا
امتیازامتیازبندی در این روش مطرح نیست.
مدرک زبانحداقل نمره 4.5 آزمون آیلتس جنرال

ویزا کارآفرینی یا استارتاپ استرالیا

در صورتی که ایده‌ای خلاقانه در سر می‌پرورانید ویزا استارتاپ بهترین و مناسب‌ترین انتخاب برای شماست اما توجه کنید که شما امکان خریداری بیزینس‌های از پیش شکل گرفته را ندارید و تنها در صورتی می‌توانید از طریق این ویزا اقدام کنید که کسب و کار جدید و منحصر به فرد خود را در استرالیا راه‌اندازی کنید.
شرایطتوضیحات
سنحداکثر 55 سال
دعوت‌نامهارائه دعوت‌نامه از یکی از ایالت‌های استرالیا
امتیاز لازمامتیازبندی در این روش مطرح نیست.
مدرک زبانحداقل نمره 6 آزمون آیلتس جنرال
در ارتباط با مدرک زبان انگلیسی در صورتی که متقاضی امکان ارائه آن را نداشته باشد، می‌تواند با پرداخت غرامت و هزینه مازاد کمبود دانش زبان خود را جبران کند.

مدت زمان اخذ ویزا 188

یکی از دغدغه‌های اصلی متقاضیان مدت زمانی است که پروسه اخذ ویزا آنها به طول می‌انجامد، با توجه به این نکته که تمامی زمانهای اعلام شده تقریبی و وابسته به شرایط قابل تغییر هستند، در ویزا 188 مدت زمان اخذ ویزا در هر برنامه متفاوت و به شکل زیر است:
نام ویزا مدت زمان صدور ویزا
ویزای نوآوری استرالیاحداقل 17 ماه حداکثر 37 ماه
ویزا سرمایه‌گذاری معمولی استرالیاحداقل 18 ماه حداکثر 42 ماه
ویزا سرمایه‌گذاری قابل توجه استرالیاحداقل 8 ماه حداکثر 23 ماه
ویزا سرمایه‌گذاری ممتاز استرالیامدت زمان صدور این ویزا مشخص نیست.
ویزای استارتاپ استرالیاحداقل 76 روز حداکثر 9 ماه

هزینه ویزا 188 استرالیا

هزینه ویزا 188 نیز همچون شرایط این ویزا وابسته به نوع و جریانی است که شما برای مهاجرت خود انتخاب می‌کنید. در جدول زیر هزینه  تمامی روش‌های مهاجرت از طریق ویزا 188 را مورد بررسی قرار می‌دهیم:
نوع ویزاهزینه متقاضی اصلیهزینه همراه بالای 18 سالهزینه همراه زیر 18 سال
نوآوری6.270 دلار3.135 دلار1.565 دلار
سرمایه‌گذاری معمولی6.270 دلار3.135 دلار1.565 دلار
سرمایه‌گذاری قابل توجه9.450 دلار4.725 دلار2.360 دلار
سرمایه‌گذاری ممتاز9.450 دلار4.752 دلار2.360 دلار
کارآفرینی یا استارتاپ4.045 دلار2.025 دلار1.010 دلار

کلام آخر

تیم وکلای بین‌المللی و مشاوران گرین ویزا در تلاش‌اند تا در زمینه ویزا بیزینس استرالیا از طریق نوآوری،  به شما متقاضیان و همراهان عزیز بهترین و حرفه‌ای ترین خدمات را ارائه دهند و در کنار شما از مرحله ابتدایی اخذ ویزا تا مرحله نهایی که همان کسب اقامت دائم استرالیاست، قدم برمی‌دارند. در واقع ما در تلاشیم با مطالعه، بررسی و تحلیل نمودارهای بازار کشور مقصد، نقشه راهی کاملا تخصصی، حرفه‌ای و قابل اجرا طراحی کنیم که این اقدام نه تنها در نتیجه رای افسر مهاجرتی تاثیرگذار خواهد بود بلکه قابل اجرا بوده و شرایط تبدیل اقامت موقت شما به اقامتی دائم را فراهم می‌کند.برای دریافت مشاوره تخصصی و بررسی شرایط پرونده مهاجرتی خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.
با ما در ارتباط باش و هر ســــــــــــــــوالی داری از ما بپرس

سعادت‌آباد، میدان کاج، بلوار سرو شرقی، پلاک 125

برای به اشتراک گذاری مدارک خود با تیم مهاجرت گرین ویزا از طریق آدرس ایمیل بالا با ما در ارتباط باشید