ویزای 491 استرالیا

استرالیا یکی از کشورهای مورد علاقه مهاجران از سراسر جهان است که با طبیعت زیبا، فرهنگ چندرنگ، امکانات رفاهی و امنیت بالا، جذابیت خاصی دارد. اما برای مهاجرت به این کشور، شما نیاز به یک ویزای مناسب دارید که اجازه ورود و اقامت شما را تضمین کند. یکی از این ویزاها، ویزای 491 استرالیا است که از سال 2019 به صورت رسمی اجرا شده است.

ویزای ۴۹۱ استرالیا چیست؟

امروز در موسسه مهاجرتی گرین ویزا درباره ویزای 491 استرالیا که یکی از جدیدترین نوع ویزاهای کاری برای مهاجرت به استرالیا است صحبت خواهیم کرد و شرایط ویزای 491 استرالیا را بررسی می کنیم.انواع دریافت ویزای کار را در صفحه مهاجرت به استرالیا شرح دادیم. گفتیم که ۳ نوع ویزای کار بدون کارفرما وجود دارد. ویزای ۱۸۹ استرالیا ویزای ۱۹۰ استرالیا و ویزای ۴89 استرالیا که اخیرا ویزای ۴۸۹ حذف شد و ویزای 491 استرالیا ویژه مناطق کم جمعیت استرالیا جایگزین آن شد.این ویزا یکی از انواع ویزای مهارتی بدون کارفرماست که به مهاجران بین المللی که موفق به کسب ویزاهای 190 و 189 نشده‌اند، این امکان را می‌دهد که در صورت داشتن اسپانسر فامیلی یا ایالتی و موفق به کسب 15 امتیاز در سیستم امتیازبندی استرالیا شده و در مناطق کم جمعیت این کشور مشغول به کار و زندگی شوند.

شرایط دریافت ویزای ۴۹۱ استرالیا

 برای دریافت ویزای ۴۹۱ استرالیا نیاز به داشتن حداقل پنجاه امتیاز خالص به همراه ۱۵ امتیاز کمکی که جمع این دو مساوی با ۶۵ امتیاز  باشد، در سیستم امتیاز بندی استرالیا دارید. البته حداقل امتیاز 50 می باشد. شما ممکن است با همین امتیاز شرایط ویزای ۴۹۱ استرالیا را داشته باشید و همچنین ممکن است نیاز به امتیازات بالاتری جهت رقابت داشته باشید. اگر شما موفق به اخذ ویزای شوید، در ابتدا امکان اقامت موقت ۵ ساله در مناطق ریجنال یا کم جمعیت استرالیا برای شما وجود دارد.

در طول این ۵ سال باید حتما ۳ سال در یکی مناطق کم جمعیت کار و زندگی کنید. درامدزایی داشته باشید. پس از این سه سال شما به سرعت می توانید اقامت دائم استرالیا را بدست اورید. یک سال بعد از دریافت اقامت می توانید برای شهروندی استرالیا اقدام کنید.

مدت زمان دریافت این ویزا به طور متوسط ۶ ماه است (البته با فرض همواره بودن مسیر که در طول مقاله توضیح خواهیم داد.) هزینه دریافت ویزای ۴۹۱ استرالیا برای یک نفر حدود ۵۰۰۰ هزار دلار برای دو نفر ۷۰۰۰ هزار دلار و برای دونفر با یک فرزند حدود ۸۰۰۰ هزار دلار خواهد بود که البته هزینه های قانونی مراحل هستند.

مراحل انتقال شرکت به کانادا

لیست مشاغل ویزای ۴۹۱ استرالیا و انتخاب کد شغلی
انجام ارزیابی و معادل سازی مدارک
امتیاز ویزای ۴۹۱ استرالیا
دریافت دعوت نامه و ثبت ویزای ۴۹۱ استرالیا
دریافت ویزای ۴۹۱ استرالیا

شرایط عمومی ویزای ۴۹۱ استرالیا

کشور استرالیا کشوری با مناظر زیبای شگفت انگیز دیدنی و ساحل های زیبا می باشد که از جمعیت پایینی برخوردار است. با توجه به جمعیت کم این کشور فرصت های شغلی بالایی برای افراد متخصص و ماهر وجود دارد که بسیاری از موقعیت های شغلی در شهر های سیدنی، ادلاید، پرت، برزبرین و ملبورن هستند. مشاغل مورد نیاز ویزای ۴۹۱ استرالیا جز همین دسته هستند.

البته با توجه به رشد اقتصادی کشور استرالیا بسیاری از صنایع مختلف گسترش بسزایی یافته اند و به همین دلیل مشاغل مورد نیاز ویزای ۴۹۱ استرالیا بسیاری ایجاد شده اند. همین گسترش موقیعت شغلی باعث گردیده است تا فرصت های کاری بسیاری برای مهاجرین به استرالیا ایجاد شود. مشاغل مورد نیاز ویزای ۴۹۱ استرالیا راه عالی برای مهاجرت است.

رشد اقتصادی در کشور استرالیا بیش تر از ۱۵ سال است که ناپایدار بوده است این موضوع باعث شده است تا حقوق و دستمزد در کشور استرالیا بالا باشد.

هزینه ویزای ۴۹۱ استرالیا

ویزا 491 استرالیا نیز همچون باقی ویزاهای مهارتی این کشور نیازمند پرداخت هزینه‌ به دولت این کشور است. هزینه ویزای ۴۹۱ استرالیا برای فرد متقاضی 4045 دلار استرالیا، برای همراهان بالای 18 سال او برابر 2025 دلار استرالیا و برای افراد زیر 18 سال به مقدار 1010 دلار می‌باشد. علاوه بر هزینه‌‎های اعلام شده ممکن است در روند اخذ ویزا 491 یا همان ساب کلاس 491، موظف به پرداخت دو هزینه دیگر برابر با 4.115 دلار استرالیا برای هزینه درخواست و همچنین مبلغ 4.890 دلار برای اعضای خانواده خود که شرایط زبان ندارند، باشید.

تمامی مقادیر ذکر شده درباره هزینه ویزای ۴۹۱ استرالیا وابسته به سیاست‌های این کشور و تغییرات نرخ ارز قابل تغییر می‌باشند.

امتیاز بندی ویزای ۴۹۱ استرالیا

همانطور که پیشتر اشاره کردیم ویزا 491 یا همان ویزای ساب کلاس 491 استرالیا از انواع ویزاهای مهارتی استرالیا است که برای دریافت آن نیازمند کسب 65 امتیاز در سیستم امتیازبندی استرالیا بر اساس معیارهای متفاوتی همچون سن، سابقه کار، سطح زبان و … از مجموع 100 امتیاز هستید، البته در امتیاز بندی ویزای ۴۹۱ استرالیا این امکان برای شما وجود دارد که تنها با داشتن 50 امتیاز و با دریافت دعوت‎نامه حمایتی 15 امتیازی از یک منطقه رجینال یا اسپانسر فامیلی در استرالیا به امتیاز لازم برسید.

شرایط شغلی ویزا 491

برای دریافت ویزا 491 لازم است پس از بررسی امتیازات خود براساس جدول امتیازبندی استرالیا، بررسی کنید که شغل شما در لیست مشاغل ویزای ۴۹۱ استرالیا مورد نیاز مناطق کم جمعیت و حومه استرالیا قرار داشته باشد. پس از اطمینان در این امر باید توسط یکی از سازمان‌های ارزیابی استرالیا که متناسب با زمینه شغلی شماست، تاییدیه مثبت دریافت کنید. در این صورت می‌توانید اطمینان حاصل کنید که شما شرایط دریافت ویزا 491 را دارید.

شرایط سنی ویزا 491 استرالیا

براساس جدول امتیاز بندی تصویب شده توسط اداره مهاجرت استرالیا، شرایط سنی جهت اخذ ویزا مهارتی 491 استرالیا به شرح زیر است: 

سنامتیاز
18 تا 24 سال25 امتیاز
25 تا 32 سال30 امتیاز
33 تا 39 سال25 امتیاز
40 تا 44 سال15 امتیاز

 

 

تفاوت ویزا 491 با بقیه: تفاوت ویزا 190 و 491

با توجه به این نکته که هر دو ویزای 190 و 491 در دسته ویزاهای مهارتی استرالیا قرار می‌گیرند و شما برای اخذ آنها نیازمند داشتن اسپانسر هستید، در ویزا 491 این اسپانسر ایالتی یا فامیلی از جانب یک ایالت کم جمعیت یا حومه در استرالیا به شما داده می‌شود، علاوه بر این در ویزای 491 شما اجازه اقامت دائم در این کشور را ندارید و تنها اقامتی 5 ساله دریافت می‌کنید که باید در این مدت زمان، به مدت 3 سال در همان منطقه زندگی و کار کنید و درآمد کافی داشته باشید.

نکته قابل توجه اینکه در صورتی که مدت زمان ویزای شما پایان یابد و شما شرایط لازم برای اقامت دائم را نداشته باشید، موظف هستید تا خاک استرالیا را ترک کنید. این موارد تفاوت ویزا 491 با بقیه را رقم می زند.

چگونه ویزا موقت 491 را به ویزا دائم تبدیل کنیم؟

همانطور که توضیح دادیم، ویزا 491 استرالیا نوعی ویزا موقت است که برای دریافت آن نیازمند اسپانسر ایالتی یا اسپانسر فامیلی هستید اما خبر خوب اینکه شما می‌توانید بعد از دریافت اقامت موقت و ورود به استرالیا توسط این ویزا بر اساس شرایط لازم، اقامت خود را دائمی کنید. اکنون شرایط لازم برای تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم را با یکدیگر بررسی می‌کنیم:

1- باید حداقل سه سال در ایالت و منطقه‌ای که اسپانسر شماست زندگی کنید.
2-علاوه بر زندگی در ایالت مورد نظر باید به مدت حداقل یک سال در آنجا به کار و فعالیت بپردازید.
3- در مدت یک سال فعالیت در ایالت مورد نظر حداقل 53000 دلار استرالیا کسب درآمد داشته باشید.
4- عدم سابقه کیفری یا مشکل حقوقی و قانونی در مدت زمان اقامت در استرالیا

پس از تایید تمام موارد ذکر شده می‌توانید درخواست اقامت دائم خود را ثبت کنید و منتظر دعوتنامه از جانب ایالت‌های فدرال بمانید و پس از دریافت دعوتنامه و همچنین پرداخت هزینه ویزا، اقامت دائم خود از طریق ساب کلاس 190 را دریافت کنید.

مزایا و معایب ویزا 491 استرالیا

هرچند ویزا 491 نوعی ویزا موقت است اما همچنان از بسیاری از ویژگی‌های مثبت دیگر ویزاهای استرالیا برخوردار می‌شود، برای مثال:

1- شما می‌توانید به مدت 5 سال در استرالیا اقامت داشته باشید و همزمان به تحصیل و کار بپردازید.
2-هر زمانی که بخواهید می‌توانید به استرالیا رفت و آمد داشته باشید.
3- از خدمات رایگان پزشکی و بیمه درمانی استفاده کنید.
4- به ازای اخذ ویزا 491 به راحتی می‌توانید همسر و فرزندان خود را به استرالیا ببرید.
5- پس از گذراندن مدت زمان سه سال زندگی در استرالیا، درخواست اقامت دائم بدهید و پس از آن نیز کارت شهروندی استرالیا را دریافت کنید.

در کنار تمامی مزایا ذکر شده، در صورتی که از جانب یک ایالت در استرالیا دعوتنامه دریافت کنید موظف هستید در مدت زمان تعیین شده در آنجا بمانید و مشغول به فعالیت شوید و امکان زندگی در شهرهای بزرگی مانند سیدنی و ملبورن را از دست می‌دهید.

کلام آخر

خبر خوب اینکه گروه وکلای بین المللی و مشاورین حرفه‌ای گرین ویزا در پروسه اخذ هریک از ویزاهای مهارتی مانند ویزا 491، در تمامی مراحل در کنار شما هستیم تا در بهترین زمان ممکن اقدامات لازم را انجام دهیم و ویزای ساب کلاس 491 استرالیا کسب کنیم. شرایط ویزای 491 استرالیا را برای شما به سادگی توضیح خواهیم داد.

در ابتدای روند کاری پرونده شما، پس از جمع آوری و ترجمه مدارک جهت ارسال به سازمان ارزیابی مربوطه در صورت درخواست متقاضی و پرداخت هزینه مازاد به منظور تسریع بخشیدن در روند اخذ ویزا مراحل دریافت تاییدیه از سازمان مورد نظر برای شما به صورت fast track انجام می‌گیرد، البته لازم به ذکر است برخی از سازمان‌های ارزیابی از این قابلیت برخوردار نمی‌یاشند.

پس از دریافت کد تایید از سازمان ارزیابی گوش به زنگ هستیم تا در بهترین زمان ممکن درخواست متقاضی خود را در سیستم آنلاین دولت استرالیا ثبت کنیم.

نکته قابل توجه اینکه سیاست ما بدین گونه است تا متناسب با شرایط پرونده هر متقاضی برای بهترین ویزای ساب کلاس 491 استرالیا موجود اقدام کنیم، برای مثال اگر فردی با کد رشته‌ای مشخص شرایط لازم برای هر سه ساب کلاس 190، 189 و 491 را دارا باشد، برای هر سه آنها به طورهمزمان اقدام می‌کنیم تا امکان موفقیت او برای ویزا شدن را افزایش دهیم.

لازم به ذکر است نه تنها تمامی مراحل ذکر شده تحت نظارت یک وکیل دادگستری و مشاور MARA انجام می‌شود، بعلاوه دارای مهر JP که نشان دهنده تایید یک مقام دولتی استرالیا می‌باشد و موجب افزایش میزان موفقیت پرونده‌های متقاضیان گرین ویزا می‌گردد.

با ما در ارتباط باش و هر ســــــــــــــــوالی داری از ما بپرس

سعادت‌آباد، میدان کاج، بلوار سرو شرقی، پلاک 125

برای به اشتراک گذاری مدارک خود با تیم مهاجرت گرین ویزا از طریق آدرس ایمیل بالا با ما در ارتباط باشید