ثبت شرکت در کانادا وابسته به نوع فعالیت شرکت و منطقه‌ای که آن را ثبت می‌کنید متفاوت خواهد بود اما به طور کلی هزینه ثبت شرکت در کانادا بین 200 تا 500 دلار متفاوت است.


هزینه های ثبت شرکت در کانادا

اکنون هزینه‌های ثبت شرکت در استانهای مختلف کانادا را بررسی می‌کنیم:

نام استان هزینه به دلار کانادا
آنتاریو 300
کبک 356
آلبرتا 450
بریتیش کلمبیا 350
ساسکاچوان 265
منیتوبا 300
نیوبرانزویک 290

در نهایت به تمامی مقادیر ذکر شده در جدول بالا، هزینه جست و جو و انتخاب نام شرکت نیز افزوده می‌شود.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در کانادا

1- سابقه مدیریتی یا مالکیت شرکت

2-مدارک شناسایی (شناسنامه، کارت ملی و…)

3- مدرک تحصیلی

4- ایده کسب و کار

5- اثبات عدم سوء پیشینه

6-تمکن مالی و مدارک آن

7- تنظیم اساسنامه و تکمیل مدارک و فرم‌های لازم برای شرکت مستقر در کانادا

8-تایید آدرس، نوع و نام شرکت

چگونه در کانادا ثبت شرکت کنیم؟

پیش از ثبت شرکت در کانادا لازم است تا با انواع شرکت‌های قابل تاسیس در این کشور آشنا شویم و شرکت مورد نظر خود را انتخاب کنیم:

شرکت خصوصی یا sole proprietorship

رایج‌ترین روش ثبت شرکت در کانادا که در آن تنها یک نفر مالکیت شرکت و مسئولیت تمام امور، سوددهی‌ها و خسارت‌ها را بر عهده دارد. این نوع ثبت شرکت که ساختاری ساده‌ای دارد نسبتا کم هزینه است اما هر چند سال یکبار نیاز به تمدید دارد. شما می توانید ویزای استارتاپ کانادا را برای این موضوع دریافت کنید.

شرکت مشارکتی general partnership

ثبت شرکت مشارکتی میان دو عضو یا اعضا بیشتر، همراه با توافق نامه‌ای شامل وظایف هر عضو شکل می‌گیرد. در این روش نیز همانند روش اول، نه تنها هزینه‌های ثبت شرکت بالا نیست بلکه میان اعضا تقسیم بندی می‌شود و در صورت هرگونه ضرر و خسارت نیز این مقدار میان اعضا تقسیم بندی می‌شود.

شرکت سهامی corporation

شرکت‌های سهامی در کانادا به صورت کاملا مجزا و به عنوان یک شخصیت حقوقی جدا از مالک به حساب می‌آیند. شرکت‌های سهامی را می‌توانید در سطوح فدرال و یا استانی به ثبت برسانید. اینگونه شرکت‌ها همیشگی هستند و نیاز به تمدید ندارند به علاوه در صورت ایجاد هرگونه خسارت و ضرر و زیان مسئولیت آن بر عهده خود شرکت بوده و ارتباطی با سهام‌داران ندارد اما به مراتب هزینه‌های ثبت چنین شرکت‌هایی بالاتر از انواع دیگر است.

ثبت شرکت در کانادا

مراحل ثبت شرکت در کانادا:

ثبت هرگونه شرکت در کشور کانادا نیازمند انجام سلسله مراتبی زیر است، ویزای ICT کانادا نیز یکی از ویزاهای ثبت شرکت در کانادا می باشد:

 • ارائه برنامه مشخص برای شرکت

  پیش از انجام هرگونه فعالیتی لازم است تا در مورد کسب و کاری که میخواهید راه اندازی کنید در بازار کشور مقصد جست و جو کنید تا بیزینس پلنی مطمئن و کاربردی ارائه دهید به علاوه لازم است تا نوع شرکت و ایالت مد نظر خود برای راه اندازی آن را نیز مشخص کنید.

 • انتخاب نام تجاری برای شرکت

  در قدم اول پس از انتخاب نوع و محل مورد نظر برای ثبت شرکت باید نامی تجاری برای آن انتخاب کنید که بتواند علاوه بر متمایز از دیگر شرکت‌ها باشد نوع و خدمات شرکت مورد نظر را نیز نمایش دهد.

 • ثبت دولتی شرکت

  پس از انتخاب نام تجاری، نوع و همچنین منطقه مورد نظر برای ثبت شرکت نوبت آن است که شرکت خود را در دولت ثبت کنید یعنی حساب بانکی تجاری در کانادا باز کنید و برای دریافت شماره بیزینس و همچنین حساب‌های مالیاتی خود اقدام کنید.

 • دریافت مجوزها و گواهی‌های تجاری

  با توجه به نوع شرکت، محصولات و خدمات آن و همچنین منطقه‌ای که شرکت خود را ثبت می‌کنید ممکن است نیازمند دریافت مجوزهای متفاوتی از جمله تاییدیه پلیس، گواهی بهداشت و … باشید.

 • دریافت حمایت‌های مالی برای شرکت

  اگر کسب و کار شما بتواند نتیجه مثبتی بر اقتصاد کانادا داشته باشد از جانب دولت حمایت‌های مالی و آموزشی در زمینه‌های مختلف دریافت می‌کنید که به توسعه شرکت نیز کمک خواهد کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *