Search
Close this search box.

ویزای کار انتقال درون شرکتی کانادا 2024

همانطور که میدانیم کشور کانادا به دنبال جذب کارکنان و نیروی متخصص برای رشد و پیشرفت اقتصاد و منافع کشور است. از این رو از طریق ویزای انتقال درون شرکتیکه به نام ویزای ICT کانادا نیز شناخته می شود، به شرکت های بین المللی که شعبه فعال در کانادا و خارج از کانادا دارند اجازه میدهد تا برای انتقال بیزینس خود و رشد آن، نیرو های متخصص و کارمندانی که در سطح بالای مدیریتی هستند را به شعبه شرکت خود در کانادا انتقال دهد، البته این درصورتی است که این فعالیت برای کشور کانادا دارای مزیت باشد.

ویزای انتقال داخل شرکت کانادا فقط یک ویزا نیست؛ بلکه یک دروازه است که شرکتهای چندملیتی را قادر میسازد که به صورت استراتژیک کارکنان کلیدی خود را به شعب کانادایی خود منتقل کنند. این ویزا عامل محرک برای تقویت گسترش شرکتی میان مرزی و غنی کردن نیروی کار کانادا با استعداد جهانی است. در اصل، ویزای ICT به دنبال ساده سازی حرکت مدیران اجرایی، مدیران و کارکنان دارای دانش تخصصی است، تا یک پل روان بین بخشهای بین المللی و کانادایی یک شرکت ایجاد کند.

برای دریــــــــــــــافت ویــــــــــــــزای ICT کانـــــــــــــــــــادا به دو صورت می توانید اقدام کنیــــــــــــد:

ابتدا اینکه خود صاحب کسب وکار باشید و قصد انتقال آن را به کانادا داشته باشید. در این صورت به عنوان کارفرما می توانید برای خود و اعضای خانواده تان از طریق ویزای ICT اقدام کنید. سپس برای انتقال درون سازمانی کارمندان خود نیز اقدام کنید.

دومین روش به این صورت است که کارفرمایی که شما در شرکت آن مشغول به کار هستید، شعبه ای در کانادا تاسیس کرده و برای شما پیشنهاد کاری ارسال کند تا به صورت انتقال درون سازمانی از شعبه شرکت مادر در ایران به شعبه کانادای شرکت منتقل شوید.

از طرفی برای دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمای خود نیازی به ارائه مجوز LMAI نیست.

این ویزا به راحتی قابل تمدید می باشد و می توان از طریق ان اقامت دائم را به دست اورد. لازم به ذکر است که دو ویزای C12 و C11  زیر مجمعه این ویزا محسوب می شوند.

مزایای ویزای انتقال درون شرکتی کانادا (ویزای ICT کانادا)

– عدم محدودیت سنی

– تمدید ویزای کار انتقال درون شرکت – تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم

– همراهی همسر و فرزندان

– تحصیل رایگان در مدارس کانادا برای فرزندان

– امکان کار در کانادا برای همسر منتها به شرط دریافت دوباره ویزای کار

– عدم مشخص بودن حداقل سرمایه برای دریافت ویزا از این رو نسبت سایر روش ها کم هزنیه تر است.

– عدم نیاز به مدرک LMIA (برای اخذ ویزا ثبت شرکت در کانادا برخلاف ویزای جاب آفر نیازمند دریافت گواهینامه تائید شده (LMIA) از جانب کارفرما کانادایی نیستید.)

– با ویزا ICT این امکان برای شما فراهم است که پس از گذشت یک سال اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کنید.

–  نیاز به مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی با نمره بالا ندارید.

– تمامی پروسه اخذ ویزا به سرعت و در طول بازه 8 ماه تا یک سال صورت می‌گیرد.

– با اخذ ویزا ICT امکان همراهی همسر و فرزندان زیر 22 سال خود را نیز دارید.

– یکی از مهم ترین مزیت هایی که برنامه انتقال درون شرکتی دارد عدم حضور در کانادا و مدیریت ان است و این برای مدیرانی که قصد دارند در کشور کانادا دارای شرکت باشند ولی همزمان نیز به مدیریت شرکت خود ایران بپردازند بسیار مناسب است.

– گسترش فعالیت های شرکت و به تبع آن انتقال سرمایه به کانادا به عنوان کشوری با ثبات سیاسی و اقتصادی.

وکیل مهاجرت به کانادا

اگر شما دارای یک شرکت بین المللی باشید و یا دریک همچین شرکتی مشغول به کار هستید از طریق برنامه ویزای ICT میتوانید ویزای کانادا را دریافت کنید.
شرایط مورد نیاز برای استفاده از این ویزا به شرح زیر می باشد:

– شرکتی که قصد دارید ان را منتقل کنید باید با شرکت موجود در کانادا دارای رابطه واجد شرایطی باشد. پس از جابجایی به صورت قانونی به فعالیت بپردازید.

– داشتن شغلی مدیریتی، اجرایی یا دارای دانش تخصصی در شرکت خارج از کانادا باشید.

– کار کردن برای شرکت خارج از کانادا به مدت حداقل یک سال در طول سه سال گذشته.

– منتقل شدن به شعبه، زیرمجموعه وابسته یا شرکت مادر شرکت خارج از کانادا در کانادا
– انجام شغلی مشابه یا همرده با شغلی که در شرکت خارج از کانادا داشته اید.

– داشتن مهارت ها، تجربه ها و دانش های لازم برای انجام شغل مورد نظر.

– داشتن پاسپورت معتبر و مدارک مورد نیاز دیگر.

– اثبات اینکه قصد دارید به صورت موقت در کانادا بمانید و پس از پایان ویزا به کشور خود بازگردید.

شرایط تبدیل ویزای ICT کانادا به اقامت دائم

با توجه به اینکه در ویزای ICT کانادا شرط داشت مدرک زبان و همچنین سن مطرح نیست، از این رو شما با داشتن تجربه کاری در کانادا و همچنین همسر میتوانید برای ورود به کانادا اقدام کنید اما برای دریافت اقامت دائم کانادا میبایست با احراز تجربه کاری و سطح زبان اقدام کنید.

مدارک لازم برای ویزا ICT کانادا

– مدارک شناسایی مثل شناسنامه، پاسپورت و…
– ترجمه مدارک تحصیلی
– رزومه کاری ترجمه شده
– ارائه حداقل یک سال سابقه بیمه در چند سال گذشته در سمت شغلی مورد نظر
– ارائه بیزینس پلن مناسب و برنامه‌ریزی شده که ابعاد مختلف کسب و کار همچون اهداف، بودجه، بازار، شرایط و رقبای آن را در کشور مقصد بررسی کند.

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ

 • میتوان به عنوان یک منبع درآمد واقعی روی استارتاپ حساب بازکرد

 • قابلیت دریافت پشتیبانی و وام های کلان برای توسعه کسب و کار

 • ورود همزمان خانواده ( بین 2 تا 4 خانواده را یک طرح می تواند کاور کند)

 • به آیلتس 5 نیاز دارد

 • تسهیلات فرزندان تا 18 سالگی رایگان است

 • از خدمات درمانی و تمامی خدمات شهروندی برخوردار هستند

 • با اقامت دائم یا کارت PR وارد می شوند و خیلی سریع میتوانند پاسپورت دریافت کنند
 • چون با کارت PR وارد میشوند توانایی سفر به 49 کشور را بدون ویزا هیچ ویزایی دارند

مراحل انتقال شرکت به کانادا

برخی از نکات مهم که باید در مورد ویزای ICT در نظر داشته باشید عبارتند از:

 • ویزای ICT کانادا یک ویزای کاری موقت است و به شما اجازه اقامت دائم نمیدهد. اما شما میتوانید پس از کار کردن در کانادا برای مدتی، از طریق برنامه های مهاجرتی دیگر مانند برنامه تجربه کانادا یا برنامه مهارتهای جهانی، اقامت دائم خود را درخواست کنید.
 • ویزای ICT کانادا به شما اجازه میدهد که همسر و فرزندان خود را به عنوان همراه خود به کانادا ببرید. همسر شما میتواند یک مجوز کار باز را دریافت کند و فرزندان شما میتوانند به صورت رایگان در مدارس عمومی کانادا تحصیل کنند.
 • انتخاب شغل مناسب: شما باید اطمینان حاصل کنید که شغلی که برای انتقال به کانادا انتخاب میکنید، با شغلی که در شرکت خارج از کانادا داشتهاید، مشابه یا همرده باشد. شما نمیتوانید به یک شغل پایینتر یا بالاتر از سطح شغلی خود انتقال یابید.
 • ارائه مدارک کافی: شما باید مدارک کافی را برای اثبات شرایط واجد شرایط خود ارائه کنید. این مدارک شامل نامههای تأیید شغل، رزومه، گواهینامههای تحصیلی و حرفهای، نمونههای کار و سایر مدارک مرتبط هستند. شما باید مدارک خود را به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه کنید و تأیید کنید که مدارک شما اصلی و معتبر هستند.
 • رعایت مدت زمان ویزا: شما باید توجه کنید که ویزای ICT کانادا یک ویزای موقت است و مدت زمان آن بستگی به نوع شغل و شرایط شما دارد. معمولاً این ویزا برای مدت یک تا سه سال اعطا میشود و میتواند تا دو بار تمدید شود. شما نمیتوانید بیش از هفت سال در کانادا با ویزای ICT بمانید. اگر قصد دارید به صورت دائم در کانادا بمانید، باید برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید.
 • رعایت قوانین و مقررات کانادا: شما باید قوانین و مقررات کانادا را رعایت کنید و از هر گونه فعالیت غیرقانونی یا مضر بپرهیزید. شما باید از حقوق کاری خود و دیگران محافظت کنید و از هر گونه تبعیض یا آزار و اذیت خودداری کنید. شما باید به مالیاتهای خود اهمیت بدهید و از سلامتی خود و دیگران مراقبت کنید.

 

در نتیجه، ویزای ICT کانادا یک فرصت عالی برای شرکتهای چندملیتی و کارکنان ماهر آنها است که میخواهند در کانادا فعالیت کنند و از مزایای این کشور بهرهمند شوند. این ویزا به شرکتها امکان میدهد که نیروی کار خود را به صورت روان و سریع در سطح جهانی حرکت دهند و به انتقال دانش و تخصص بین شعب خود بپردازند. این ویزا به کارکنان امکان میدهد که تجربه کاری و زندگی در کانادا را کسب کنند و از فرهنگ، طبیعت و امکانات این کشور لذت ببرند. این ویزا همچنین میتواند یک پلی باشد برای اخذ اقامت دائم کانادا برای کارکنانی که شرایط مورد نیاز را دارند. این ویزا نشاندهنده ارتباط متقابل بین تجارت جهانی و کانادا است که به رشد و نوآوری در هر دو طرف منجر میشود. این ویزا یک راهنمای جامع و مفید برای شرکتها و کارکنانی است که قصد دارند در دنیای پویا و رقابتی امروز.

سوالات متداولـــــــــــــــــی که از ما میپرسید
برای اطلاع از اخرین قیمت های دریافت و پروسه ویزای کانادا میتوانید ازوکیل مهاجرت به صورت کاملا انلاین و رایگان مشاوره بگیرید.

کلام آخر

موسسه مهاجرتی گرین ویزا پیوسته در تلاش است تا درجهت رضایت شما کاربران عزیز گام بردارد و تمامی اطلاعات مورد نیاز شما را در کمترین و سریع ترین وقت در اختیار شما قرار بدهد.از این رو اگر نیازمند اطلاعات بیشتری در زمینه ویزای ICT کانادا هستید می توانید به صورت تلفنی با کارشناسان مجرب گرین ویزا در ارتباط باشید. از طرفی اگر به هردلیلی تماس تلفنی برای شما مقدور نیست میتوانید از گزینه چت آنلاین به صورت کاملا رایگان بهره ببرید.

با ما در ارتباط باش و هر ســــــــــــــــوالی داری از ما بپرس

سعادت‌آباد، میدان کاج، بلوار سرو شرقی، پلاک 125

برای به اشتراک گذاری مدارک خود با تیم مهاجرت گرین ویزا از طریق آدرس ایمیل بالا با ما در ارتباط باشید