Search
Close this search box.

بررسی مشاغل پرتقاضا در استرالیا و مقایسه آمارها

بررسی مشاغل پرتقاضا در استرالیا و مقایسه آمارها
فهرست مطالب

کشور استرالیا علاوه‌بر جاذبه های دیدنی و طبیعت چشمگیر، شهرهای زنده و پر جنب و جوش که همواره به سوی پیشرفته تر شدن قدم برمی‎دارند، مقصدی مناسب برای نیروی کار ماهر و فنی و همچنین راه اندازی کسب و کارهای مختلف و خلاقانه است. چرا که اقتصادی پویا و مطمئن زمینه را برای فعالیت و توسعه مشاغل گسترده ای فراهم می ‎آورد. طبق گزارشات اخیر، استرالیا فهرستی از مشاغل مورد نیاز استرالیا تا پایان سال 2023 را در اختیار نیروی کار در سراسر جهان قرار داده است و بهترین فرصت را برای پیشرفت، کار و زندگی با شرایط مناسب و مساعد در اختیار آنها قرار داده است. فکر می کنید شغل شما نیز جزو مشاغل مورد نیاز استرالیا قرار می ‎گیرد؟ با خواندن مقاله زیر اطلاعات دقیقی در خصوص مشاغل پرتقاضا در استرالیا به خصوص برای زنان؛ نحوه کار در این کشور و سایر جزئیات آن پیدا خواهید کرد.

15حرفه پر تقاضا در استرالیا

همواره علاقه و میل به مهاجرت به استرالیا و زندگی در این کشور از جانب افراد خارجی رو به افزایش است که ممکن است بر اثر دلایل مختلفی از جمله شیوه و سبک زندگی مدرن و پیشرفته، درآمد و کیفیت زندگی بالا و همچنین آب و هوای معتدل و مناسب در استرالیا بوجود آمده باشد.

به علاوه دولت استرالیا نسبت به مهاجرین و نیروی کار خارجی واکنش منعطف دارد؛ چرا که حضور این افراد کشور را از رکود اقتصادی دور کرده و به سوی تغییرات مثبت و توسعه بیشتر پیش می‎برد. به دلیل مناسب بودن شرایط کار در استرالیا برای ایرانیان این کشور به یکی از مقاصد محبوب تبدیل شده است.

مشاغل پرتقاضا در استرالیا

طبق اخرین اخبار منتشر شده از جانب دولت استرالیا در سال 2023، بیشتر مشاغل پرتقاضا در استرالیا در زمینه های زیر فعالیت می کنند:

 • خدمات درمانی و اجتماعی
 • حرفه‎ای،علمی و همچنین خدمات فنی
 • آموزش و تحصیل
 • ساخت و ساز

از میان 200 تا از مشاغل مورد نیاز اعلام شده توسط کشور استرالیا، 15 مورد از مورد نیازترین آنها به شرح زیر می‎باشد:

رشته

کد ANZSCO

مدیرعامل

111111

مدیر پروژه ساختمانی

133111

مهندس مکانیک

233512

پزشک عمومی

253111

روانپزشک

253411

پرستاران با کد تایید

254412

مهندس نرم افزار

261313

کابینت سازان

394111

سرآشپزها

351311

لوله‎کش‎ها

334111

مهندسین برق

341111

فیزیوتراپیست‎ها

252511

حسابدارها

221111

مهندسین معماری

232111

برنامه‎نویس‎ها

261312

بهترین مشاغل زنان در استرالیا براساس میزان درآمد

در جامعه امروز با افزایش تعداد زنان شاغل همواره بسیاری از کشورهای پیشرفته می‎کوشند تا این گروه از افراد نیز از شرایط برابر و مساعدی در زمینه  شغل با درآمد مناسب و مطلوب بهره‎مند شوند و کشور استرالیا نیز از این قاعده مستثنی نیست. طبق آخرین اخبار منتشر شده توسط دولت استرالیا، حدود 47.7 درصد از موقعیت‎های شغلی در استرالیا را زنان به خود اختصاص می‎دهند که از این میزان 26.1 درصد آنها به طور تمام وقت، 21.3 درصد نیمه وقت به‌کار می‎پردازند. شایان ذکر است که با آگاهی از شرایط ویزای 188 استرالیا نیز می توان به راحتی از امکانات رسیدن به این کشور استفاده کرد.

اکنون 10 مورد از پردرآمدترین مشاغل زنان در استرالیا را با یکدیگر بررسی می‎کنیم:

1. متخصص بیهوشی

 • میانگین درآمد: 192.816 دلار

متخصصین بیهوشی که زیر مجموعه های از مشاغل پزشکی هستند همواره به دلیل درآمد و مزایای بسیاری که در اختیار افراد قرار می دهند، شرایط شغلی مناسبی را برای زنان شاغل فراهم می آورند. این افراد وظیفه کنترل سطح هوشیاری و آماده سازی بیماران در حین جراحی را برعهده دارند. این شغل از پردرآمدترین مشاغل پرتقاضا در استرالیا به‌حساب می‌آید.

2. مدیر مالی

 • میانگین درآمد: 166.068 دلار

امروزه شرکت‎ها برای نظارت بهتر بر روند مالی خود و همچنین میزان ورودی و خروجی‎های مالی، نیازمند مدیران مالی با دقت و نظارت بالا هستند و ورود زنان به عرصه این مشاغل کار را برای آنها آسانتر ساخته است.

3. جراح عمومی

 • میانگین درآمد: 160.000دلار

برای زنانی که علاقمند به فعالیت‎ در زمینه های پزشکی هستند انتخاب شغل جراح عمومی علاوه بر اینکه از جایگاه اجتماعی بالایی برخوردار است، درآمد بالایی نیز دارد. اما به طور کلی مردان در این موقعیت شغلی حدود 4 برابر زنان درآمد دارند.

4. مدیر عامل

 • میانگین درآمد: 155.631 دلار

امروزه زنان از جایگاه مناسبی در زمینه مدیریت اجرایی در شرکت‎ها برخوردار هستند، این افراد در زمینه های توسعه ی طرح‎های تجاری، استراتژی، امور مالی و بودجه فعالیت می‎کنند.

5. مدیر ارشد پروژه IT

 • میانگین درآمد: 143.615 دلار

مدیر ارشد پروژه در زمینه فناوری اطلاعات وظیفه کنترل تمامی پروژه های بر پایه فناوری را بر عهده دارد که می‎تواند گزینه خوبی از میان تمامی مشاغل با درآمد بالا برای زنان شاغل در استرالیا باشد. این کار در استرالیا برای ایرانیان به یکی از مشاغل  محبوب تبدیل شده است.

6. مدیر عملیات

 • میانگین درآمد: 143.463 دلار

مدیران عملیات از نحوه عملکرد شرکت‎ها به سوی اهداف از پیش تعیین شده اطمینان حاصل می‎کنند و همچنین وظیفه کنترل کردن ارتباط میان شرکا، کارمندان و همچنین تمامی مذاکرات را برعهده دارند و همواره ثابت شده است که زنان عملکرد بسیار بهتری در زمینه‎های مدیریتی از خود به نمایش می‎گذارند.

7. برنامه نویس پایتون

 • میانگین درآمد: 126.436 دلار

مشاغلی بر پایه تکنولوژی و فناوری در میان زنان جامعه در حال پیشرفت بسیاری است و از این میان زبان برنامه‎نویسی پایتون از روندی ساده‎تر و قابل فهم‎تر برخوردار است و به همین دلیل افراد بسیاری جذب این زبان برنامه‎نویسی می‎شوند. علاوه بر این مسئله، برنامه‎نویسان پایتون از درآمد نسبتا بالاتری نسبت به بقیه زبان‎های برنامه نویسی بهره‎مند هستند.

8. روانپزشک

 • میانگین درآمد: 125.762 دلار

روانپزشکان در تشخیص و درمان بیماری‎های روحی و روانی به بیماران مبتلا کمک می‎کنند و همواره زنان عملکرد بهتری در زمینه این دسته از مشاغل ایفا می‎کنند و حقوق بالاتری نیز دریافت می‎کنند.

9. مدیر سلامت

 • میانگین درآمد: 123.510 دلار

مدیران سلامت وظیفه بررسی سلامت روحی و روانی حاکم بر کارمندان و افراد در محیط‎های کاری را برعهده دارند این شغل مناسب زنانی است که همواره می‎خواهند در مقام و موقعیت یک مدیر فعالیت داشته باشند.

10. مهندس امنیت اطلاعات

 • میانگین درآمد: 95.000 دلار

اگر به دنبال شغلی بر پایه تکنولوژی در استرالیا می‎گردید که از درآمد نسبتا بالایی برخوردار باشد، مهندس امنیت اطلاعات می‎تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. این افراد از امنیت و حفظ اطلاعات مربوط به یک سازمان در برابر تهدید‎های سایبری اطمینان حاصل می‎کنند.

مشاغل پرتقاضا در استرالیا

بهترین مشاغل برای زنان در استرالیا براساس میزان رشد

در کنار معیار درآمد یکی از معیارهای اصلی زنان در انتخاب شغل، میزان پتانسیل و توانایی این شغل در جهت رشد و پیشرفت آنهاست. اکنون لیست کاملی از مشاغل مناسب زنان در استرالیا بر اساس پتانسیل رشد و پیشرفت را با یکدیگر بررسی می‎کنیم:

نام شغل

میزان درآمد به دلار

متخصص سلامت روان

99.349

پرستار

73.000

مددکار اجتماعی

67.813

کارشناس خدمات مشتریان

56.930

مربی

65.003

نماینده املاک

66.693

کارشناس بازاریابی شبکه های اجتماعی

68.056

متخصص تجارت الکترونیک

73.377

تحلیلگر مالی

89.981

طراح UI/UX

107.738

علاوه بر مشاغل ذکر شده، مشاغل بسیار دیگری همچون معلمی، پرستاری، آموزش، برنامه نویس و…هستند که از جایگاه خوبی برای زنان در استرالیا برخوردارند.

کار در استرالیا برای ایرانیان

به طور کلی برای دریافت ویزا کاری و مهاجرت به استرالیا از این طریق باید پس از بررسی شغل مورد نظر خود و در صورتی که شغل شما در لیست مشاغل مورد نیاز این کشور قرار داشته باشد به سراغ جمع بندی امتیازات بروید. براساس جدول امتیاز بندی کشور استرالیا معیارهایی همچون سابقه کار، سن، رشته تحصیلی، مدرک تحصیلی معتبر، سطح زبان انگلیسی از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

اگر دست کم بتوانید مجموع 65 امتیاز لازم را کسب کنید به راحتی می‎توانید از طریق یکی از ویزاهای مهارتی ( ویزا 189، ویزا 190 و ویزا 491) به عنوان نیروی کار وارد کشور استرالیا شوید. شایان ذکر است که با مراجعه به سایت اداره مهاجرت این کشور می توان به لیست مشاغل ویزای 491 استرالیا دست پیدا کرد.

شرایط لازم برای دریافت ویزا 186 استرالیا

در صورتی که بخواهید از طریق ویزا 186 ( ساب کلاس 186) به کشور استرالیا مهاجرت کنید لازم است تا در ابتدا کارفرمایی پیدا کنید تا شغلی را به شما پیشنهاد کند و اسپانسر شما باشد اما دریافت این شغل نیز با شرایط خاصی همراه است:

 • در ابتدا باید شغل توسط کارفرما در یک روزنامه معتبر استرالیایی آگهی شود و در صورتی که هیچ نیروی داخلی حاضر به دریافت شغل نباشد او می‎تواند موقعیت شغلی را به یک نیروی خارجی بسپارد.
 • – شغل مورد نظر شما باید در فهرست مشاغل MLTSSL یعنی جرو مشاغل بلند مدت یا نیمه مدت مورد نیاز استرالیا باشد.
 • – کارفرما مورد نظر باید با یک قرارداد دو ساله اسپانسر شما شود و تنها در این صورت است که می‎توانید از طریق این ویزا وارد کشور استرالیا شوید.
 • داشتن حداقل نمره زبان آیلتس جنرال 6 برای دریافت ویزا لازم است.
 • میزان درآمد شغل انتخابی باید حداقل 53 هزار و 900 دلار در سال باشد.
 • در اخذ ویزا 186 نیز همانند انواع ویزاهای مهارتی همچنان مسئله سن متقاضی مطرح است شما برای دریافت چنین ویزایی باید حداکثر 45 سال داشته باشید.

به علاوه می‎توانید از طریق پیدا کردن کارفرمای مناسب و به عنوان نیروی کم مهارت در صورت داشتن معیارهای ذکر شده از طریق ویزا 482 وارد کشور استرالیا شوید

در نهایت برای کاریابی در کشور استرالیا پیشنهاد ما به شما تحقیق و جست و جو در سایت‎های کاریابی این کشور همچون  پلتفرم SEEK.com.au از جمله معتبرترین سایت‎های کاریابی استرالیا می‎باشد.

پردرآمدترین مشاغل استرالیا

به طور کلی پردرآمدترین مشاغل استرالیا در حوزه پزشکی، مدیریتی و مهندسی است و افراد با رشته‎های تحصیلی و سابقه کاری در این زمینه‎ها از شانس کاریابی و درآمد بالاتری برخوردارند و شانس زندگی و سفر به بهترین جاهای دیدنی کشور استرالیا را خواهند داشت. اکنون برخی از پردرآمدترین آنها را به اختصار مرور می‎کنیم.

 • روانپزشک یا روانشناس
 • جراحان عمومی و متخصصین در زمینه جراحی
 • متخصصین بیهوشی
 • مشاغل در زمینه‎های قضاوتی
 • مدیریت مهندسی
 • مدیرعامل سازمان‎ها

سخن پایانی

همانطور‌که پیشتر اشاره کردیم یکی از روش‎های کاربردی برای کاریابی معتبر در استرالیا استفاده از سایت‎های کاریابی این کشور است، به علاوه شما می‎توانید از طریق شبکه‎سازی، شرکت در نمایشگاه های کار، موسسات کاریابی و غیره حتی پیش از ورود به این کشور کار مورد نظر خود را بیابید و با خیال راحت‎تر مهاجرت کنید؛ چرا که همواره پیدا کردن کار در استرالیا برای ایرانیان  و داشتن درآمدی مطمئن جزو ملاک ‎های اصلی جوانان کشورمان است. همچنین می‎توانید با کارشناسان مجرب گرین ویزا در ارتباط بوده و روند کاریابی خود در کشور مقصد را با خیالی راحت به ما بسپارید.

ثبت درخواست مشاوره با گریــــــــــ ــــــــــــــن ویزا
هر سوالی دارید از ما بپرسید مشاورین ما پاسخ خواهند داد

جدیدترین مقالات

مهاجرت کاری یکی از روش‌های رایج و مطمئن برای ورود به کشور دیگری است. داشتن

در دنیای امروز، مهاجرت به کشورهای مختلف برای ادامه تحصیل، کار یا زندگی، یک تصمیم

بر اساس جدیدترین رده‌بندی وبسایت پاسپورت ایندکس (Passport Index)، پاسپورت امارات متحده عربی به عنوان