Search
Close this search box.

ویزای 190 استرالیا

چرا استرالیا مقصدی محبوب برای مهاجرت، بالاخص مهاجرت کاری حسوب می شود؟ استرالیا با اقتصادی قوی و نرخ بیکاری پایین، فرصت های شغلی متنوعی را ارائه می دهد. این کشور با فرهنگی چنگانه، مهاجران را به خوبی می پذیرد و امکان ادغام سریع تر در جامعه را برای مهاجران، فراهم می کند.

ویزا 190 استرالیا یا به اصطلاح ساب کلاس 190، از جمله ویزاهای مهارتی این کشور است که بوسیله آن به نیروی ماهر و حرفه‌ای در زمینه‌های شغلی مرتبط، در صورت داشتن شرایط لازم یا از سوی یکی از ایالت‎های بزرگ در استرالیا (سیدنی،ملبورن و بریزبین) و یا توسط یکی از قلمروهای کم ‎جمعیت این کشور با توجه به سیستم امتیازبندی سازمان مهاجرتی استرالیا، اجازه ورود به این کشور و دریافت اقامت دائم به او داده می‌شود. در مرحله اول متوجه خواهیم شد که ویزای 190 استرالیا چیست و در ادامه درباره هزینه ویزای 190 استرالیا توضیح خواهیم داد.

سوالات متداولـــــــــــــــــی که از ما میپرسید
صرف نظر از هزینه‎ هایی که در پروسه اخذ ویزا 190 برای وکیل مهاجرتی و ترجمه مدارک پرداخت می‌کنید، هزینه های دولتی برای نفر اصلی پرونده  4.045 دلار استرالیا برای همسر و فرزندان بالای 18 سال او نصف این هزینه یعنی حدود 2.020 دلار و برای فرزندان زیر 18 سال نیز یک سوم این مقدار در نظر گرفته می‎شود.

همانطور که می‎دانید مدت زمان صدور ویزا به عوامل مختلفی از جمله شغل مد نظر شما، استان حمایت کننده، تعداد ویزاهای درخواستی و در نهایت روند تست سلامتی شما وابسته است و روند آن برای هر متقاضی با توجه به شرایط پرونده او متفاوت از دیگری است. اما به طور کلی مدت زمان صدور ویزا 190 استرالیا حدود یک سال یا بیش از آن طول می‎کشد.

یکی از بهترین مزایای ویزای 190 دایمی بودن است و محدودیتی در این امر وجود ندارد.

بله ،شما امکان این امر را دارید تا همسر و فرزندان خود را نیز با دریافت این ویزا به استرالیا ببرید.

ویزای 190 استرالیا چیست؟

همانطور که اشاره کردیم در گام نخست قصد داریم بدانیم که منظور از ویزای 190 استرالیا چیست. در حالی که استرالیا به دنبال افزایش جمعیت و توسعه اقتصادی است، برنامه‌های مهاجرتی گسترده‌ای برای جذب افراد ماهر و با استعداد از سراسر جهان به کار گرفته است.

یکی از این برنامه‌های مهاجرتی، ویزای 190 استرالیا است که به افرادی که تمایل به سکونت در استرالیا دارند، امکان مهاجرت به این کشور را با شرایط آسان‌تری نسبت به برنامه‌های دیگر فراهم می‌کند.

ویزای ۱۹۰ استرالیا برای کسانی که دارای مهارت‌های ویژه‌ای هستند و قصد دارند در حرفه‌ی خود در استرالیا کار کنند طراحی شده است.

این برنامه مهاجرتی به افرادی که توانایی کار در حرفه‌هایی مانند مهندسی، پزشکی، معماری، فناوری اطلاعات و … را دارند، امکان مهاجرت به استرالیا را با شرایط آسان‌تری نسبت به دیگر برنامه‌های مهاجرتی این کشور فراهم می‌کند.

برای اقدام به دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا، ابتدا باید شرایط لازم برای اخذ این ویزا را برآورده کنید. برای این منظور، شما باید دارای مدرک تحصیلی و سابقه کاری مرتبط با حرفه‌ی خود باشید.

همچنین، نمره‌دهی شما در معیارهای مختلفی مانند سن، تحصیلات، سابقه کار، زبان انگلیسی و … برای برآورد اهلیت شما برای دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا انجام خواهد شد.

شرایط لازم برای دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا

به طور کلی برای دریافت ویزا 190 استرالیا، شما باید شرایط زیر را داشته باشد:
 1. بازه سنی مناسب ( حداکثر 45 سال)
 2. مدرک زبان انگلیسی با حداقل نمره 6 آزمون آیلتس
 3. مدرک تحصیلی معتبر و مرتبط با یکی از مهارت‌های مورد نیاز استرالیا
 4. حداقل سه سال سابقه کار در زمینه مورد نظر
 5. گواهی ارزیابی مهارت توسط یکی از سازمان‌های معتبر در استرالیا
 6. وجود اسپانسر حمایتی از یکی از ایالتهای استرالیا یا اسپانسر فامیلی

در صورت داشتن تمامی موارد ذکر شده، اگر بتوانید حداقل 65 امتیاز لازم را با توجه به سیستم امتیازبندی استرالیا کسب کنید، می‌توانید به اخذ اقامت دائم استرالیا با این نوع ویزا امیدوار باشید و مراحل اخذ ویزای 190 استرالیا را تجربه کنید.

مزایای ویزای 190 استرالیا

با اخذ ویزا 190 استرالیا؛ این امکان برای شما فراهم است تا  بدون محدودیت در این کشور زندگی کنید، در طول مدت اقامت خود علاوه بر اینکه کار می‌کنید، به راحتی سفر کنید، رایگان تحصیل کنید و از تمامی مزایای شهروندی مانند بیمه درمانی نیز بهره‌مند شوید.لازم به ذکر است در صورت سپری کردن مراحل اخذ ویزای 190 استرالیا و گرفتن این ویزا می ‎‍‌‎توانید همسر و فرزندان خود را به استرالیا ببرید و آینده‌ای روشن را برای خود و آنها رقم بزنید.

انتخاب محل سکونت

یکی از مزایای ویزای 190 استرالیا این است که شما می توانید محل سکونت خود را در استرالیا انتخاب کنید. با این ویزا، شما می توانید در هر منطقه ای از استرالیا که تمایل دارید، سکونت کنید.

سطح زندگی بالا

با داشتن ویزای ۱۹۰ استرالیا؛ شما به سطح زندگی بالا در استرالیا دسترسی دارید. استرالیا یکی از کشورهایی است که دارای سبک زندگی بسیار مطلوب با  رفاه بالا است.در این کشور، شما می توانید از تمامی امکانات رفاهی و تفریحی استفاده کنید و بهترین شرایط زندگی را برای خود فراهم کنید.

دسترسی به بازار کار

از دیگر مزایای ویزای 190 استرالیا دسترسی به بازار کار است. با توجه به امتیاز این ویزا؛ شما مجوز کار در استرالیا را دریافت می کنید و می توانید به راحتی در بازار کار استرالیا مشغوب له کار شوید. بنابراین، اگر شما به دنبال شغلی در استرالیا هستید، ویزای ۱۹۰ استرالیا یکی از بهترین گزینه ها برای شماست.

حقوق اجتماعی

یکی دیگر از مزایای ویزای 190 استرالیا حقوق اجتماعی است که شما با این ویزا در استرالیا بهره مند می شوید. این حقوق شامل حقوق بهداشتی، آموزشی و حمایتی است.

امکانات بهداشتی

در استرالیا، سیستم بهداشتی عالی و قابل اعتمادی وجود دارد که شامل بیمارستان ها، پزشکان، دندان پزشکان و مراکز بهداشتی است.با داشتن ویزای ۱۹۰ استرالیا، شما به این امکانات بهداشتی دسترسی دارید و می توانید از آنها استفاده کنید.

حقوق کارگری

استرالیا یکی از کشورهایی است که حقوق کارگری بسیار قوی و جامعی دارد. با داشتن ویزای ۱۹۰ استرالیا، شما نیز به این حقوق کارگری دسترسی دارید.

حقوق کارگری در استرالیا شامل حقوق بیمه تکلیفی، حقوق مرخصی، حقوق ساعت اضافی و حقوق استراحت است.

مزایای مالی

ویزای ۱۹۰ استرالیا با اینکه یک ویزای پایدار و بلندمدت است، اما در مقایسه با دیگر ویزاهای مشابه، هزینه کمتری دارد.

علاوه بر این، با ویزای ساب کلاس 190 استرالیا شما می توانید در استرالیا کار کنید و درآمد کسب کنید، در حالی که با ویزاهای دیگر، محدودیت هایی در این زمینه وجود دارد.

پیوستن به خانواده

با ویزای ۱۹۰ استرالیا، شما می توانید خودتان و خانواده تان را به استرالیا همراهی کنید و با هم زندگی کنید. این ویزا شامل همسر، فرزندان، پدر و مادر، برادر و خواهر می شود.

آینده روشن

با اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا، شما می توانید آینده خود و خانواده تان را برای سال های بعد درخشان تر بسازید. ویزای ساب کلاس 190 استرالیا اجازه می دهد تا شما در استرالیا بمانید و حرکت به سمت شهروندی استرالیا نیز در آینده ممکن است.

تفاوت میان ویزا 189 و 190 استرالیا در چیست؟

با وجود شباهت های بسیاری که دو ویزا مهارتی 189 و 190 به یکدیگر دارند اما همچنان تفاوت‌های اساسی میان آنها به چشم می‌خورد. در ویزای 190 شما نیازمند آن هستید که توسط یکی از ایالت‌های استانی در استرالیا حمایت شوید و به دلیل تعهدی که به ایالت حمایت‌کننده خود دارید، موظفید تا 2 سال اولیه ورود خود به استرالیا، در همان ایالت سپری کنید. این در حالی است که برای اخذ ویزای 189 نیازمند به این حمایت نیستید و می‌توانید در هر منطقه‌ای از استرالیا که مایل هستید زندگی کنید.

علاوه بر این، در روند اخذ ویزا 189 به صورت مستقیم دخالت شخصی در تایید پرونده شما وجود ندارد. دریافت این ویزا به صورت یک سیستم قرعه‌کشی به شما تعلق می‌گیرد اما در روند انتخابی بسیاری از پرونده‌های ویزا 190 استرالیا، افسران مهاجرتی نقش به سزایی را ایفا می‌کنند.

صدور ویزای 190 استرالیا چه مدت زمانی به طول می‌ انجامد؟

همانطور که می‎ دانید مدت زمان صدور ویزا به عوامل مختلفی از جمله شغل مد نظر شما، استان حمایت‎ کننده، تعداد ویزاهای درخواستی و در نهایت روند تست سلامتی شما وابسته است و روند آن برای هر متقاضی با توجه به شرایط پرونده او متفاوت از دیگری است. اما به طور کلی مدت زمان صدور ویزا 190 استرالیا حدود یک سال یا بیش از آن طول می‎ کشد.

مراحل اخذ ویزای 190 استرالیا

در صورت داشتن معیارهای اولیه، می‌توانید برای اخذ ویزا 190 اقدام کنید. معیارهای اصلی جهت اخذ ویزا 190 :

 1. ابتدا با بررسی لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا، اطمینان یابید که شغل مورد نظر شما در میان این فهرست قرار دارد.
 2. اطمینان از کسب حداقل 65 امتیاز لازم بر اساس سیستم امتیاز ویزای 190 استرالیا
 3. ترجمه و ارسال مدارک مورد نیاز به سازمان ارزیابی متناسب با شغل مورد نظر شما
 4. دریافت گواهی ارزیابی مهارت‌، توسط همان سازمان‎ ارزیابی معتبر در استرالیا
 5. ثبت نام در سامانه skillselect و تکمیل فرم‌های مورد نیاز (EOI)
 6. یافتن اسپانسر ایالتی یا فامیلی و دریافت دعوت‌نامه از یکی از ایالت‌های استرالیا
 7. پر کردن فرم‌های نهایی و پرداخت هزینه‌های دولتی
 8. بررسی شرایط پزشکی خود
 9. منتظر ماندن برای دریافت نتیجه درخواست

هزینه ویزای 190 استرالیا چقدر است؟

صرف نظر از هزینه هایی که در پروسه اخذ ویزا 190 برای وکیل مهاجرتی و ترجمه مدارک پرداخت می‎ کنید، هزینه های دولتی برای نفر اصلی پرونده  4.045 دلار استرالیا برای همسر و فرزندان بالای 18 سال او نصف این هزینه یعنی حدود 2.020 دلار و برای فرزندان زیر 18 سال نیز یک سوم این مقدار در نظر گرفته می‎ شود. این موارد همه جز هزینه ویزای 190 استرالیا هستند.

لیست مشاغل مورد نیاز ویزا 190 استرالیا

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد مشاغل پرتقاضا استرالیا، روی لینک کلیک کنید.

لیست مشاغل مورد نیاز ویزا 190 استرالیا به شرح زیر است:

Code Anzsco

Name

عنوان شغل

121212

Flower garden

پرورش دهنده گل

121311

apiarist

زنبوردار

121321

Poultry farmer

مرغدار

131112

Sales and marketing manager

مدیر فروش و بازاریابی

131113

Advertising manager

مدیر تبلیغات

132211

Finance manager

مدیر مالی

132311

Human resource manager

مدیر منابع انسانی

133211

Engineering manager

مدیریت مهندسی

141311

Hotel or motel manager

مدیریت هتل یا متل

221111

accountant

حسابدار عمومی

221112

Management accountant

مدیر حسابداری

232212

surveyor

نقشه‌بردار

232213

cartographer

کارتوگراف

233211

Civil engineer

مهندس عمران

233214

Structural engineer

مهندس سازه

233311

Electrical engineer

مهندس برق

233512

Mechanical engineer

مهندس مکانیک

233911

Aeronautical engineer

مهندس هواپیما

233912

Agricultural engineer

مهندس کشاورزی

233915

Environmental engineer

مهندس محیط زیست

312211

Civil engineering draft person

نقشه کش عمران

312311

Electrical engineering draft person

نقشه کش برق

312312

Electrical Engineering Technician

تکنسین برق

322313

welder

جوشکار

331211

Carpenter- joiner

نجار- نصاب

331212

carpenter

نجار

332211

Painting trades workers

نقاش حرفه‌ای

334111

plumber

لوله کش

394111

Cabinet maker

کابینت ساز

 

امیدواریم مهاجر بعدی استرالیا شما باشید...

مهاجرت همیشه سبز است!!!

خبر خوب اینکه گروه وکلای بین المللی و مشاورین حرفه‌ای گرین ویزا در پروسه اخذ هریک از ویزاهای مهارتی مانند ویزا 491 و امتیاز بندی ویزای 190 استرالیا در تمامی مراحل در کنار شما هستند تا در بهترین زمان ممکن اقدامات لازم را انجام دهیم.

در ابتدای روند کاری پرونده شما، پس از جمع آوری و ترجمه مدارک جهت ارسال به سازمان ارزیابی مربوطه در صورت درخواست متقاضی و پرداخت هزینه مازاد به منظور تسریع بخشیدن در روند اخذ ویزا مراحل دریافت تاییدیه از سازمان مورد نظر برای شما به صورت fast track انجام می‌گیرد، البته لازم به ذکر است برخی از سازمان‌های ارزیابی از این قابلیت برخوردار نمی‌یاشند.

پس از دریافت کد تایید از سازمان ارزیابی  گوش به زنگ هستیم تا در بهترین زمان ممکن درخواست متقاضی خود را در سیستم آنلاین دولت استرالیا ثبت کنیم.

نکته قابل توجه اینکه سیاست ما بدین گونه است تا متناسب با شرایط پرونده هر متقاضی برای بهترین ساب کلاس موجود اقدام کنیم. برای مثال اگر فردی با کد رشته‌ای مشخص شرایط لازم برای هر سه ساب کلاس 190، 189 و 491 را دارا باشد، برای هر سه آنها به طور همزمان اقدام می‌کنیم تا امکان موفقیت او برای ویزا شدن را افزایش دهیم.

لازم به ذکر است نه تنها تمامی مراحل ذکر شده تحت نظارت یک وکیل دادگستری و مشاور MARA انجام می‌شود، بعلاوه دارای مهر JP که نشان دهنده تایید یک مقام دولتی استرالیا می‌باشد و موجب افزایش میزان موفقیت پرونده‌های متقاضیان گرین ویزا می‌گردد.

با ما در ارتباط باش و هر ســــــــــــــــوالی داری از ما بپرس

سعادت‌آباد، میدان کاج، بلوار سرو شرقی، پلاک 125

برای به اشتراک گذاری مدارک خود با تیم مهاجرت گرین ویزا از طریق آدرس ایمیل بالا با ما در ارتباط باشید