مشاغل مورد نیاز کانادا در سال ۲۰۲۴

مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2024
فهرست مطالب

تجارت و بازار کانادا همواره رو به رشد است، همین مسئله سبب شده تا مشاغل مورد نیاز این کشور و به دنبال آن نیاز نیروی کار ماهر در زمینه این مشاغل، در سال‎های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته باشد و این موضوع به طور مستقیم بر زندگی ساکنان این کشور به خصوص مهاجرین تاثیرات بالقوه‌ای گذاشته است. از آنجایی که کشور کانادا در کنار اقتصادی قوی، امنیت شغلی بالا، طیف عظیمی از مشاغل را برای نیروی کار داخلی و خارجی گرد هم می‌آورد، همین موضوع امکان را برای بسیاری از نیروهای مستعد در سراسر جهان فراهم می‎کند تا شرایط مهاجرت کاری به این کشور را برای خود ایجاد کنند. در این مقاله سعی نمودیم با جمع آوری اطلاعات کافی پر تقاضا‌ترین مشاغل کانادا برای مهاجرین در سال ۲۰۲۴ را باید دیگر بررسی کنیم و در اختیار شما قرار دهیم:

مشاغل پرتقاضا کانادا در سال 2024

اداره مهاجرت کانادا برای هر رشته یک کد مشخص با نام‌ناک (NOC) در نظر می‌گیرد. با توجه به این دسته بندی، ۵ گروه شغلی مختلف A- B – C- D- O با سطح مشخصی از مهارت تعریف می‌گردند که هر کدام از مشاغل در یکی از این دسته‌بندی‌ها قرار می‌گیرند.

 • گروه O: این دسته مربوط به مشاغلی است که نیازمند سابقه مدیریتی هستند، مانند مدیران رستوران‌ها.
 • گروه A: این گروه مخصوص افراد آکادمیکی همچون پزشکان است که دارای مدرک دانشگاهی هستند.
 • گروه B: افرادی که در زمینه‌های فنی و تخصصی با مدارک فنی و حرفه‌ای یا کارآموزی همچون برقکار فعالیت می‌کنند یا در زمینه مشخصی مانند آشپزی تخصص باقوه‌ای دارند، در این دسته شغلی قرار می‌گیرند.
 • گروه C: برای دستیابی به مشاغل این گروه تنها نیازمند داشتن مدرک دبیرستانی هستید یا باید آموزش مخصوصی را در زمینه مورد نظر دیده باشید مشاغلی همچون رانندگی، قصابی در دسته گروه c قرار می‌گیرند.
 • گروه D: مشاغلی همچون کارگری، نظافت که نیازمند اموزش اولیه لازم هستند در دسته این مشاغل قرار می‌گیرند.

اکنون برخی از مشاغل پرتقاضا در کانادا را با یکدیگر بررسی می‌کنیم:

کارشناس فناوری اطلاعات

در حال حاضر صنعت کانادا در حال درخشش و پیشرفت شگرفی است و همین موضوع این کشور را به مقصد مناسبی برای مهاجرت مهندسان فناوری اطلاعات تبدیل کرده است. ظهور مراکز فناوری فراوان در شهرهای ونکوور، تورنتو و مونترال عرصه فعالیت را برای برنامه نویسان، توسعه دهندگان وب، مهندسین فناوری اطلاعات و همچنین کارشناسان پایگاه داده فراهم کرده است و شرکت‌های شناخته شده‌ای همچون مایکروسافت، آمازون و … به دنبال نیروهای کارآمد در این زمینه‌ها می‌گردند.

کارشناسان مراقبت‌ های پزشکی

کانادا از نظر پزشکی و رشته‌های درمانی از سیستم بسیار قوی و محکمی برخوردار است و همواره به دنبال نیروهای کارآمد در زمینه‌های پزشکی و درمانی می‌گردد. در واقع رشته‌های پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و پرستاری همگی زیر مجموعه‌هایی هستند که همواره کانادا موقعیت‌های شغلی مناسبی را به این افراد ارائه می‎دهد. ایالت‌هایی همچون انتاریو و بریتیش کلمبیا با سیستم پزشکی فوق‌العاده شرایط بسیار مناسبی را به کادر درمان ارائه می‌دهند.

مشاغل پرتقاضا کانادا در سال 2024

مهندسی و امور ساخت و ساز

امروزه ساخت و سازهای بسیاری که در کانادا انجام می‌شود همواره در حال افزایش و تغییر بافت این کشور هستند، زمینه فعالیت مهندسین بسیاری را در این کشور نیز ایجاد می‌کنند. مهندسین عمران، مدیران پروژه و نیروهای فنی ماهر افراد ضروری در زمینه ساخت و ساز و پیشرفت شهری هستند.

امور مالی و حسابداری

تورنتو با وجود بانک‌ها و مراکز مالی گسترده، همواره مقصد مناسبی برای نیروی کار در زمینه امور مالی و حسابداری در نظر گرفته می‌شود و افراد با مشاغل مختلف همچون تحلیلگران مالی، حسابداران، مشاوران ارشد مالیاتی از جایگاه شغلی مناسبی در این کشور بهره‌مند هستند.

آموزش و تدریس

آموزش به نسل آینده وظیفه مهمی است که نیازمند نیروی متخصص و کارآزموده است و کانادا هم بستر مناسبی را برای نیروهای کار در این زمینه فراهم کرده است. افراد با سابقه شغلی به عنوان معلم، استاد دانشگاه و همچنین راهنما از نظر شغلی دارای موقعیتی تضمین شده در مدارس، کالج‌ها و همچنین دانشگاه‌های کانادا هستند.

نیروی فنی

افراد با سابقه کار در زمینه‌های فنی همچون کابینت‎سازی، نجاری، لوله‌کشی، جوشکاری، برقکاری و … در راس مشاغل مورد نیاز کانادا قرار دارند و اینگونه افراد چه در محیط‌های شهری و چه در محیط‌های روستایی از موقعیت شغلی مناسبی بهره‌مند هستند.

کارشناسان فروش و بازاریابی

مشاغل این گروه در زمینه مشاغلی هستند که آینده مثبتی را می‌توان برای آن‌ها پیش‌بینی نمود. کارشناسان فروش، مدیران فروش، مدیر دیجیتال مارکتینگ، کارشناسان شبکه‌های اجتماعی همگی در گروه مشاغل تازه کشف شده‌ای هستند که کشور کانادا از کمبود نیرو در انها رنج می‌برد و موقعیت‌های شغلی مناسبی را برای افراد در این زمینه‌ها با اختیار داشتن مهارت‌های لازم ایجاد می‌کند.

مشاغل مورد نیاز زنان در کانادا

اکثر جوامع همواره بر این باورند که بسیاری از مشاغل با درآمد نسبتا بالا همچنان برای مردان جامعه بوده و زنان سهمی در اینگونه مشاغل ندارند اما خوشبختانه همچنان مشاغلی هستند که نیاز جامعه به زنان در آن‌ها بسیار بالاتر از مردان بوده است. یکی از مهم‌ترین معیارهایی که زنان به هنگام جستجو برای شغل مورد نظر خود در نظر می‌گیرند، میزان حقوق و درآمد آن شغل و جایگاه اجتماعی در میان دیگر مشاغل جامعه است. اکنون فهرستی از این مشاغل را با هم بررسی می‌کنیم:

مدیر عامل شرکت

 • میانگین درآمد: 92.500 دلار/ سالانه

زنان با عنوان شغلی مدیر عامل، به عنوان سرپرست و نوک پیکان شرکت‌ها و کسب و کارهای مختلف حرکت می‌کنند و تصمیمات اصلی و تاثیرگذارمی‌گیرند. برای زنانی که می‌خواهند مدیریت کنند و به صورت مستقل به فعالیت خود بپردازند انتخاب شغل مدیر عاملی یکی از بهترین تصمیماتی است که می‌توانند در کشور کانادا بگیرند.

داروساز

 • میانگین درآمد: 95.201 دلار/ سالانه

برای زنانی که می‌خواهند در زمینه‌های پزشکی فعالیت کنند داروسازی یکی از بهترین انتخاب‌ها با درآمد بالا برای زنان در کاناداست.

وکیل

 • میانگین درامد: 91.650 دلار/ سالانه

وکالت یکی از مشاغلی است که دسترسی به آن نیازمند سالهای متمادی تلاش است و به راحتی حاصل نمی‌شود اما در صورتی که بتوانید به عنوان وکیلی کارآمد در کانادا فعالیت کنید، می‌توانید به درآمدی در خور نیز دست پیدا کنید.

پرستاری

 • میانگین درامد: 71.900 دلار/ سالانه

پرستاران جزو مشاغلی هستند که به طور مستقیم با بیماران و دیگر شاخه‌های پزشکی در ارتباط هستند و این افراد با تخصص بالا می‌توانند از موقعیت شغلی مناسبی در کشور کانادا بهره‌مند شوند.

مهندسین کامپیوتر و کارشناسان فناوری اطلاعات

 • میانگین درآمد: 91.650 دلار/ سالانه

از میان تمامی مشاغل با درآمد بالا، مهندسین کامپیوتر و کارشناسان فناوری اطلاعات از موقعیت شغلی مناسب به همراه درآمد بالایی برای زنان در کشور کانادا در میان مشاغل دیگر در حوزه فناوری برخوردار هستند.

مدیر مارکتینگ

 • میانگین درآمد: 76.258 دلار/ سالانه

مدیر مارکتینگ یک شرکت وظیفه برنامه‌ریزی کمپین‌ها در زمینه‌های مختلف را برعهده دارد و عموما زنان به دلیل توانایی بالایی که در برنامه‌ریزی امور و مدیریت آنها دارند و می‎‌خواهند در محیط کسب و کارها فعالیت کنند، می‌توانند از عهده مشاغل این چنینی به خوبی بر بیایند.

مشاغل هنری مورد نیاز کانادا

تورنتو و مونترال که به عنوان مرکز فرهنگی کانادا شناخته می‌شوند همواره موقعیت‌های شغلی بسیاری را به هنرمندان در سراسر جهان پیشنهاد می‌کنند. میزان حقوق این افراد وابسته به شهر و ایالت فعالیت در یک سال از ۴۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ دلار متغیر است. لیست مشاغل هنری مورد نیاز کانادا به شرح زیر است:

 • طراح گرافیک
 • طراح داخلی
 • طراح محصول
 • عکاس
 • تصویرساز
 • معمار
 • طراح لباس
 • انیمیشن ساز

سخن پایانی

با هر حرفه و تخصصی که هستید ما به شما این قول را می‌دهیم که می‌توانید در مناسب‌ترین موقعیت شغلی نزدیک به سابقه فعالیت و تحصیل خود در کانادا مشغول به کاری مطمئن و دارای تاییدیه از جانب بازار کار کانادا شوید و همزمان از حقوق و مزایای کافی نیز بهره‌مند شوید. تنها کافی است با کارشناسان گرین ویزا برای مهاجرت به کانادا در ارتباط باشید.

ثبت درخواست مشاوره با گریــــــــــ ــــــــــــــن ویزا
هر سوالی دارید از ما بپرسید مشاورین ما پاسخ خواهند داد

جدیدترین مقالات

مزایای زندگی در کشورهای حوزه خلیج فارس

با گسترش فرصت‌های شغلی و سطح زندگی بالا، کشورهای حوزه خلیج فارس، شهرتی جهانی برای مهاجرت و سرمایه‌گذاری به دست آورده‌اند. اما زندگی در این نواحی بیشتر از اقتصاد پویا و فرصت‌های شغلی جذاب است؛ زیرا به یک ترکیب متنوع از فرهنگ‌ها، زبان‌ها، و تجربیات تبدیل شده است که مهاجران و شهروندان جدید می‌توانند به […]

مهاجرت به امارات برای ایرانیان

مهاجرت به امارات متحده عربی برای بسیاری از افراد یکی از گزینه‌های جذاب برای ساخت زندگی بهتر و به دست گرفتن فرصت‌های شغلی و سرمایه‌گذاری است. این کشور، با زیرساخت‌های فوق‌العاده مدرن، اقتصاد پویا، فرهنگ گسترده و متنوع، و شرایط زندگی به سطح بالا، مهاجران را به خود جلب می‌کند. اما قبل از ورود به […]

راهکارهای اقامت دائم در استرالیا

پی‌آر (PR) یا اقامت دائم در استرالیا امکان اقامت دائم، کار و تحصیل در این کشور را برای فرد فراهم می‌کند. این وضعیت به مهاجران اجازه می‌دهد که به ‌صورت مقیم دائمی در استرالیا زندگی کنند و به مدت نامحدود از این کشور خارج شوند، بدون اینکه حق اقامت خود را از دست بدهند. امکانات […]