جدیدترین اخبار ویزا کانادا در سپتامبر سال ۲۰۲۳

جدیدترین اخبار ویزا کانادا در سپتامبر سال 2023
فهرست مطالب

اکسپرس اینتری یکی از درگاه‌های ورود به کاناداست که از سه روش مختلف این امکان را برای متقاضیان ایجاد می‌کند، طبق اخبار منتشر شده در تاریخ ۲۸ ژوئن امسال، دولت کانادا تمرکز خود برای ورود از طریق این روش را روی آن دسته از مشاغلی قرار داده است که در آن‌ها احساس کمبود نیرو مهارتی می‌کند و تصمیم بر افزایش نیرو خود دارد. با توجه به اولویت بندی اعلام شده توسط اداره مهاجرت کانادا لیست این مشاغل به شرح زیر است:

 • حوزه بهداشت و درمان
 • افراد ماهر در زمینه‌های علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات
 • معاملات و تجارت
 • حمل و نقل
 • کشاورزی و علوم غذایی
 • تسلط بر زبان فرانسوی

بر همین اساس در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۲۰۲۳، کانادا برای اولین بار اجازه ورود مشاغل در حوزه حمل و نقل را از درگاه اکسپرس اینتری صادر نمود. براساس این خبر IRCC (سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا) حدود ۱۰۰۰ نفر از متقاضیان واجد شرایط را تحت عنوان مشاغل حمل و نقل از درگاه اکسپرس اینتری با کمترین امتیاز یعنی ۴۳۵ پذیرفته است که این آمار قابل تغییر و به روزرسانی است.

اکنون برخی از امتیازات پذیرفته شده توسط کانادا از درگاه اکسپرس اینتری را مورد بررسی و تحلیل قرار می‌دهیم:
در تاریخ ۱۹ سپتامبر دولت کانادا ۳۲۰۰ نفر از متقاضیان ورود به این کشور از درگاه اکسپرس اینتری را با حداقل امتیاز ۵۳۱ پذیرفت، این در حالی است که حدود یک ماه قبل در تاریخ ۱۵ آگوست سال ۲۰۲۳ حدود ۴۳۰۰ نفر با امتیاز کمتر برابر با ۴۹۶ توسط IRCC پذیرفته شدند.

در تاریخ ۳ آگوست امسال تصمیمات دولت کانادا بر این اساس پیش رفت که ۱۵۰۰ نفر از افرادی که در زمینه تجارت حرفی برای گفتن داشتند تنها با امتیازی برابر با ۳۸۸ توانستند اجازه ورود به کانادا را از درگاه اکسپرس اینتری دریافت کنند.
یکی دیگر از عواملی که چتر نجات مخاطبین اکسپرس اینتری است دانش زبان فرانسوی علاوه بر زبان انگلیسی است، بر همین اساس در تاریخ ۲ آگوست دولت کانادا تصمیم گرفت که حدود ۸۰۰ نفر از این متقاضیان را با امتیازی برابر با ۴۳۵ پذیرش کند. این در حالی است که دقیقا یک روز قبل IRCC، حدود ۲۰۰۰ نفر متقاضی را با حداقل امتیاز ۵۱۷ از هر سه ورودی اکسپرس اینتری یعنی ورود به عنوان نیروی مهارتی فدرال، نیروی تجارتی فدرال و همچنین افراد با سابقه کار کانادایی را از طریق اکسپرس اینتری ویزا نمود.

در ادامه بر طبق نظرسنجی که از توسط خبر آمریکا میان ۱۷۰۰۰ نفر از ۳۶ کشور مختلف برای انتخاب بهترین کشور جهان در سال ۲۰۲۳ انجام گرفت، کانادا توانست رتبه دوم را میان ۸۷ کشور دیگر به خود اختصاص دهد و از رتبه سوم جهان به رتبه دوم ارتقا یابد.
بر اساس این نظرسنجی کانادا توانست رتبه ۵‌ام کارآفرینی را بعد از آمریکا، آلمان، ژاپن و انگلیس به خود اختصاص دهد. به علاوه در زمینه کیفیت زندگی بعد از نروژ و سوئد کانادا در جایگاه سوم جهانی قرار گرفت. اکنون برخی دیگر از مواردی که کانادا توانست از دیگر کشورها پیشی بگیرد و جایگاه برتری را به خود اختصاص دهد را با یکدیگر بررسی می‌کنیم:

 • دومین کشور برتر جهان برای شروع کسب و کار و شغل
 • چهارمین کشور در زمینه تحصیلی
 • هفتمین کشور مناسب برای مهاجرت تحصیلی
 • هفتمین کشور برتر جهان برای تربیت فرزند و آموزش به کودک
 • دومین کشور از لحاظ برتری نژادی
 • ششمین کشور مناسب برای بانوان
 • ششمین کشور برتر برای بازنشستگان
 • دومین کشور برای بنا نهادن دفتر مرکزی یک شرکت یا کسب و کار

در واقع حضور کانادا و برتری این کشور در این نظرسنجی تاییدیه محکمی بر این مسئله است که همچنان یکی از پرمخاطب‌ترین مقاصد برای مهاجرت است، چرا که کانادا کشوری توسعه یافته است که بستر مناسبی را برای رشد و پیشرفت افراد در تمامی زمینه‌ها از جمله تحصیل، شروع کسب و کار، آموزش به کودکان و حتی سالهای بعد از بازنشستگی فراهم می‌آورد.

شما می‌توانید با دنبال کردن اخبار گرین ویزا، خود را از بروزترین رویدادها مرتبط با کشور کانادا و مهاجرت به کانادا با خبر سازید.

ثبت درخواست مشاوره با گریــــــــــ ــــــــــــــن ویزا
هر سوالی دارید از ما بپرسید مشاورین ما پاسخ خواهند داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

موسسات کاریابی کانادا

در دنیای امروز، جستجوی کار به یک فرآیند پیچیده و زمان‌بر تبدیل شده است. با افزایش رقابت در بازار کار و تنوع فرصت‌های شغلی، نیاز به کمک‌های حرفه‌ای برای یافتن شغل مناسب بیش از پیش احساس می‌شود. اینجاست که موسسات کاریابی به عنوان پل ارتباطی بین کارجویان و کارفرمایان نقش مهمی ایفا می‌کنند. در کانادا، […]

بهترین مؤسسات کاریابی استرالیا

در دنیای امروز، پیدا کردن شغل مناسب یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی است که افراد با آن مواجه هستند. این چالش نه تنها در کشورهایی با نرخ بیکاری بالا، بلکه حتی در کشورهای پیشرفته‌ای مانند استرالیا نیز به وضوح دیده می‌شود. استرالیا به عنوان یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت و کار، دارای بازار کار پیچیده‌ای […]

۹ مکان در امارات متحده که حتما باید ببینید!

امارات متحده عربی که جهان را با آسمان خراش ها، هتل‌های مجلل، مراکز خرید شیک، و خط ساحلی چشمگیرش مسحور می‌کند، بدون شک می‌تواند بخشی از فهرست هر کسی باشد که به سفر علاقه‌مند است. امارات متحده عربی که دارای برخی از بهترین استراحتگاه‌ها و هتل‌های جهان است، یک گالری معماری باورنکردنی‌ست. در کنار این […]