چگونه بدون کارت پایان خدمت مهاجرت کنیم؟

چگونه-بدون-کارت-پایان-خدمت-مهاجرت-کنیم؟
فهرست مطالب

باوجود اینکه سربازی نرفته‌اید، دوست دارید درخواست صدور پاسپورت و ویزای شما برای مهاجرت تحصیلی رد شود؟ آیا بدون کارت پایان خدمت میشه مهاجرت کرد؟ باتوجه‌به‌اینکه بانوان به سربازی اعزام نمی‌شوند، بدون کارت پایان خدمت می‌توانند مهاجرت کنند. اما سربازی مانند یک کوه جلوی مسیر مردان بالای ۱۹ سال قرار می‌گیرد. آیا راهی وجود دارد که بتوانید در دل کوه، یک تونل بزنید و مهاجرت کنید؟ به‌نظر می‌رسد که شما امیدی به مهاجرت بدون کارت پایان خدمت ندارید. در این مقاله همراه ما باشید تا پاسخ یکی از مهمترین سوالات زندگی خود را در کمتر از ۱۰ دقیقه به‌دست آورید. در ادامه مطلب شرایط مهاجرت بدون کارت پایان خدمت و مهاجرت دائم بدون کارت پایان خدمت را بررسی خواهیم کرد.

شرایط مهاجرت بدون کارت پایان خدمت

اگر به‌دنبال مهاجرت دائم بدون کارت پایان خدمت هستید، در مرحلۀ اول، بهتر است با قوانین و شرایط مهاجرت بدون کارت پایان خدمت آشنا شوید.
نامه اشتغال به تحصیل، وثیقه یا برگ ضمانت نامه به‌همراه پرداخت مبلغ به‌صورت مجزا، راه های مهاجرت بدون کارت پایان خدمت هستند که پسرهای مشمول سربازی هم می‌توانند امیدوار باشند به‌ کمک این راه‌ها چمدان خود را برای مهاجرت ببندند.

مهاجرت مشمولین سربازی و نحوه‌ی دریافت گذرنامه

برای مهاجرت تحصیلی بدون کارت پایان خدمت یا مهاجرت کاری یا گرفتن ویزای بیزینس استرالیا، اول باید مشخص شود که شما به‌عنوان یک سرباز، شرایط دریافت گذرنامه دارید یا خیر؟ برای بررسی، باید وثیقه و مدارک خود را به سازمان نظام وظیفه تحویل دهید.
بررسی مدارک شما، 1 هفته تا 10 روز طول می‌کشد. درصورت دریافت تاییدیه از سازمان نظام وظیفه، نام شما به اداره گذرنامه برای صدور گذرنامه ارسال می‌شود. مهاجرت کاری بدون کارت پایان خدمت یا مهاجرت تحصیلی تنها با تایید سازمان نظام وظیفه انجام می‌شود. پس بهتر از وقت خودتان را برای دیگر راه‌ها تلف نکنید.

روش های مهاجرت تحصیلی بدون کارت پایان خدمت

پسران زیر 18 ساله تا دانشجویان می‌توانند از راه مهاجرت تحصیلی بدون کارت پایان خدمت در دانشگاه و مدارس خارج ایران تحصیل کنند. مهاجرت زیر 18 ساله‌ها نسبت به مشمولان، راحت‌تر است و آن‌ها بدون محدودیت، می‌توانند به استرالیا یا کانادا مهاجرت کنند.

افراد بالای 18 ساله که مشمول هستند، از طریق معافیت تحصیلی، می‌توانند چمدانِ خودشان را برای مهاجرت تحصیلی ببندند. ولی قبل از هر کاری، باید مجوز خروج را دریافت کنند.

شرایط عمومی سازمان نظام وظیفه برای خروج از کشور

شرایط عمومی سازمان نظام وظیفه برای خروج از کشور

اولین قانون برای مهاجرت تحصیلی بدون کارت پایان خدمت یا گرفتن ویزای استارت اپ کانادا، نداشتن غیبت سربازی است. شما باید در زمان مقرر خودتان را به سازمان نظام وظیفه معرفی کرده باشید. دیگر قدم‌ها، عبارتند از:

 • وضعیت معافیت تحصیلی یا وضعیت تحصیلی شما مشخص باشد.
 • تحصیلات شما به‌پایان رسیده باشد و در مهلت معافیت یک ساله باشید.
 • قرار دادن وثیقفه در زمان بازگشت به کشور در اختیار نظام وظیفه ضروری است.
 • اگر به‌دنبال خروج موقت از کشور به‌عنوان دانشجو هستید، ارئه گواهی اشتغال به‌تحصیل ضروری است.

شرایط مهاجرت کاری بدون کارت پایان خدمت

اگر به‌فکر مهاجرت کاری بدون کارت پایان خدمت به استرالیا و کانادا هستید، اول باید به‌صورت تحصیلی مهاجرت کنید. بعد از ورود به کشور مقصد، باید ویزای خود را از تحصیلی، به کاری تغییر دهید. شما حتما بعد از تغییر ویزا، باید مشغول به کار شوید. به عنوان مثال، با در نظر گرفتن هزینه زندگی در استرالیا بدون کار به مشکل خواهید خورد.

مهم ترین مدارک مورد نیاز برای مهاجرت بدون کارت پایان خدمت

از مدارک مهم برای مهاجرت به استرالیا بدون کارت پایان خدمت و دیگر کشورها مانند کانادا، ریزنمرات، نامه پذیرش دانشگاه و… است. در ادامه لیست مدارک را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

 • ریزنمرات مربوط به دورۀ دبیرستان و پیش‌دانشگاهی برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های کانادا یا استرالیا
 • ارائه معرفی نامه، نامۀ پذیرش در دانشگاه دانشگاه فعلی و خارجی به سازمان نظام وظیفه
 • ثبت‌نام در سامانه نشا و سازمان امور دانشجویان
 • دریافت معرفی نامه به سازمان وظیفه عمومی
 • قراردادن وثیقه سربازی برای صدور مجوز خروج از کشور
 • کسب نامه برای دریافت پاسپورت و ویزا از سازمان نظام وظیفه
 • شما می‌توانید به جای وثیقه، سند خانه یا ضمانت نامۀ بانکی گرو بگذارید.
 • گرو گذاشتن اسناد، مانند سند شش دانگ خانه در اختیار سازمان نظام وظیفه شرط و شروط‌هایی دارد. شما نمی‌توانید سند زمین را گرو بگذارید و باید شش دانگ خانه گرو بگذارید. اگر اهل تهران نیستید، در مرحلۀ اول باید خانۀ شما ارزش‌گذاری شود.
 • اگر پول دارید برای مهاجرت به کانادا بدون کارت پایان خدمت و دیگر کشورها، می‌توانید پول نقد را به‌عنوان وثیقه در نزد بانک بگذارید و ضمانت نامه‌ بانکی دریافت کنید. بعد از این‌کار، باید به سازمان نظام وظیفه مراجعه کنید و ضمانت نامه را به این سازمان تحویل دهید.

سخن پایانی

سربازی مانند یک دیو دو سر، سر راه آقایان ایرانی است و آن‌ها برای مهاجرت، یا باید خدمت خود را به‌اتمام برسانند یا به‌صورت قانونی با گذاشتن وثیقه، مجوز مهاجرت کسب کنند. وثیقه برای مهاجران تحصیلی، بیش از 40 میلیون تومان است.

به‌نظر می‌رسد نگران هزینه‌های مهاجرت بدون کارت پایان خدمت هستید. بهتر است دست روی دست نگذارید و فرم ارزیابی مهاجرت سایت ما را تکمیل کنید. خدا رو چه دیدید؟ شاید راهی برای رسیدن به اهدافتان به‌کمک گروه مهاجرتی گرین ویزا وجود داشت و بتوانید بدون کارت پایان خدمت مهاجرت کنید.

ثبت درخواست مشاوره با گریــــــــــ ــــــــــــــن ویزا
هر سوالی دارید از ما بپرسید مشاورین ما پاسخ خواهند داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

موسسات کاریابی کانادا

در دنیای امروز، جستجوی کار به یک فرآیند پیچیده و زمان‌بر تبدیل شده است. با افزایش رقابت در بازار کار و تنوع فرصت‌های شغلی، نیاز به کمک‌های حرفه‌ای برای یافتن شغل مناسب بیش از پیش احساس می‌شود. اینجاست که موسسات کاریابی به عنوان پل ارتباطی بین کارجویان و کارفرمایان نقش مهمی ایفا می‌کنند. در کانادا، […]

بهترین مؤسسات کاریابی استرالیا

در دنیای امروز، پیدا کردن شغل مناسب یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی است که افراد با آن مواجه هستند. این چالش نه تنها در کشورهایی با نرخ بیکاری بالا، بلکه حتی در کشورهای پیشرفته‌ای مانند استرالیا نیز به وضوح دیده می‌شود. استرالیا به عنوان یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت و کار، دارای بازار کار پیچیده‌ای […]

۹ مکان در امارات متحده که حتما باید ببینید!

امارات متحده عربی که جهان را با آسمان خراش ها، هتل‌های مجلل، مراکز خرید شیک، و خط ساحلی چشمگیرش مسحور می‌کند، بدون شک می‌تواند بخشی از فهرست هر کسی باشد که به سفر علاقه‌مند است. امارات متحده عربی که دارای برخی از بهترین استراحتگاه‌ها و هتل‌های جهان است، یک گالری معماری باورنکردنی‌ست. در کنار این […]