به روزترین اخبار مرتبط با ویزا استرالیا در سپتامبر سال 2023

ویزا مهارتی (اسکیلد ورکر)

براساس داغ‌ترین و تازه‌ترین اخباری که تنها 5 روز پیش توسط دولت استرالیا منتشر شده است، ایالت کانبرا در تاریخ 15 سپتامبر 2023، 285 متقاضی را با امتیاز بالای ۶۵ (بر طبق سیستم امتیازبندی استرالیا)، تحت پوشش ساب کلاس‌های 190 و 491 ویزا کرده است که در این میان حدود 173 نفر از آنها را افراد غیر استرالیایی تشکیل داده اند. علاوه بر این، در تاریخ 16 سپتامبر نیز استرالیای غربی 487 کاندیدا را تحت عنوان ساب کلاس 190 ویزا کرده است.

طبق آخرین اخبار منتشر شده توسط دولت استرالیا در تاریخ ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۳ یعنی ۲۴ شهریور امسال، ایالت کوئینزلند برنامه مهاجرتی خود و لیست مشاغل مورد نیاز برای سال‌های ۲۰۲۳-۲۰۲۴ را بروزرسانی کرد. با توجه به این برنامه که از ماه سپتامبر آغاز شده است و هر ماه نیز تکرار خواهد شد، حدود ۱۵۵۰ کاندیدا پذیرفته شدند.

در تاریخ ۴ سپتامبر سال ۲۰۲۳ دولت استرالیا به طور رسمی اعلام کرد که ساب کلاس ۴۰۸ که همان ویزا در زمان شیوع کرونا بود از فوریه سال ۲۰۲۴ به طور کلی منسوخ شده و از لیست ویزاهای استرالیا حذف خواهد شد، این ویزا به دانشجویان این امکان را می‌داد که در صورت انقضا مدت ویزا خود امکان اقامت بیشتر به مدت ۱۲ ماه را در استرالیا داشته باشند یا حتی به این کشور رفت و آمد کنند.

ویزا تحصیلی

در خصوص دانشجویان بین المللی، دولت استرالیا به دلیل کاهش احتمال کاریابی فوری برای آن‌ها اعلام نموده است که حداقل تمکن مالی دانشجویان برای کسب ویزای دانشجویی در بدو ورود حدود ۱۷ درصد برابر با ۲۴.۵۰۵ دلار افزایش خواهد یافت.
در ادامه اعلام کرده است که یکی از شاخه‌های ویزا ۴۸۵ که برای دانشجویان تازه فارغ التحصیل شده از رشته‌های مورد نیاز استرالیا امکان اقامت و کار موقت ۲۴ ماهه را فراهم می‌کرد به مدت زمان قبلی خود یعنی برابر با ۱۸ ماه باز می‌گردد.
تغییرات مداوم و همیشگی در قوانین ویزاهای استرالیا ممکن است متقاضیان مهاجرت به این کشور را اندکی سردرگم کند اما ما در گروه وکلا و مشاورین گرین ویزا در خدمت شما هستیم تا با اعلام به روزترین حقایق و اخبار مرتبط، درست‌ترین و دقیق‌ترین نقشه راه مهاجرت به استرالیا را در اختیار شما قرار دهیم. با گرین ویزا از داغ‌ترین و بروزترین اخبار مرتبط با برنامه مهاجرتی استرالیا با خبر باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *