Search
Close this search box.

تصویب قانون جدید برای تبدیل اقامت موقت کانادا به اقامت دائم

provincial-nominee-program-pnp
فهرست مطالب

کانادا در سال‌های اخیر چندین برنامه و سیاست جدید را برای تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم معرفی کرده است. یکی از این تلاش‌ها در قالب “راهکارهای اقامت موقت به اقامت دائم” در سال 2021 بود که با هدف حفظ استعدادهای موجود در کشور و پاسخ به نیازهای اقتصادی پس از پاندمی (کرونا) طراحی شد. این برنامه شامل چندین مسیر مختلف برای کارگران موقت در مشاغل ضروری و فارغ‌التحصیلان بین‌المللی جدید از مؤسسات آموزش عالی کانادا بود.

اما حالا یک خبر جدید و خیلی خوب از وزیر مهاجرت کانادا برای کسانی که با اقامت موقت در این کشور زندگی می‌کنند!

کانادا تصمیم گرفته تا برای کاهش تعداد مقیمان موقت، بخش زیادی از این افراد را به عنوان مقیمان دائم بپذیرد. که این یعنی شما عزیزانی که با ویزای کار یا تحصیل در این کشور اقامت دارید، می‌توانید خود را برای استفاده از این قانون جدید و اخذ اقامت دائم آماده کنید. این آمادگی می‌تواند از طریق برنامه‌هایی مانند Canadian Experience Class یا TR to PR انجام شود.

با استفاده از این برنامه‌ها می‌توانید اقامت دائم را از طریق تجربه کار و تحصیل در کانادا به دست آورید. پس حتما نمره زبان و سوابق کاری و تحصیلی خود را آماده و ترجمه شده داشته باشید.

  • برنامه (CEC) Canadian Experience Class یا تجربه کانادایی: این برنامه مخصوص افرادی هست که تجربه کار در کانادا را داشته باشند.

CEC یکی از سه برنامه اصلی اکسپرس اینتری است که از این طریق متخصصان می‌توانند در حدود 6 ماه اقامت دائم کانادا را بگیرند.

شرایط مورد نیاز:

  • مدرک زبان
  • یک سال سابقه کار در کانادا
  • گواهی ارزیابی مدرک تحصیلی
  • کسب امتیاز لازم CRS در قرعه‌کشی برنامه تجربه کانادایی
  • برنامه TR to PR

برنامه “TR to PR” (Temporary Resident to Permanent Resident) کانادا به افرادی که به طور موقت در کانادا اقامت دارند، اجازه می‌دهد که وضعیت اقامت خود را به اقامت دائم تغییر دهند. این برنامه شامل چندین جریان مختلف است که به افراد مختلف با شرایط متفاوت اجازه می‌دهد برای اقامت دائم درخواست دهند.

شرایط کلی برای درخواست TR to PR

– اقامت موقت معتبر در کانادا: متقاضی باید به طور قانونی در کانادا به عنوان یک ساکن موقت حضور داشته باشد.

– سابقه کار یا تحصیل: بسته به جریان خاصی که از طریق آن درخواست می‌دهید، ممکن است نیاز به سابقه کار یا تحصیل در کانادا داشته باشید.

– سطح زبان: نیاز به تسلط کافی به زبان انگلیسی یا فرانسوی

– شرایط بهداشتی و امنیتی: متقاضیان باید از نظر پزشکی و امنیتی مورد تایید باشند.

این برنامه‌ به افرادی که در کانادا به طور موقت زندگی و کار می‌کنند، فرصت می‌دهد که به عنوان اقامت دائم به زندگی خود ادامه دهند و از مزایای بیشتر برخوردار شوند.

در راستای استفاده از این شرایط و قوانین جدید حتما مشورت با افراد متخصص در این حوزه یک نیاز اساسی محسوب می‌شود که مشاوران حرفه‌ای ما در مجموعه گرین ویزا آماده همراهی شما عزیزان در این مسیر هستند. پس برای کسب اطلاعات کامل و شروع روند اخذ اقامت دائم خودتان از همین حالا با ما در تماس باشید.

ثبت درخواست مشاوره با گریــــــــــ ــــــــــــــن ویزا
هر سوالی دارید از ما بپرسید مشاورین ما پاسخ خواهند داد

جدیدترین مقالات

مهاجرت کاری یکی از روش‌های رایج و مطمئن برای ورود به کشور دیگری است. داشتن

در دنیای امروز، مهاجرت به کشورهای مختلف برای ادامه تحصیل، کار یا زندگی، یک تصمیم

بر اساس جدیدترین رده‌بندی وبسایت پاسپورت ایندکس (Passport Index)، پاسپورت امارات متحده عربی به عنوان