ویزای جاب آفر کانادا

بعد از مهاجرت تحصیلی کانادا، مهاجرت از طریق کار یکی از پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت میان بسیاری از افراد است. در این روش اولین و مهمترین قدم پیدا کردن موقعیت شغلی مناسب یا کارفرمایی مورد اعتماد در کشور مقصد است که مسیر اصلی را برای رسیدن به آنجا هموار می‌کند. در این مقاله سعی کردیم تمام توضیحات لازم در ارتباط با نحوه دریافت این موقعیت شغلی در کشور مقصد را با یکدیگر بررسی کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان گرین ویزا در ارتباط باشید.

جاب آفر چیست؟

در روند مهاجرت کاری ممکن است بارها کلمه جاب آفر را شنیده باشید، جاب آفر در واقع دعوت نامه‌ای معتبر از جانب کارفرما خارجی  و به نوعی سنگ بنای دریافت ویزا کاری شما است  چرا که بدونه دریافت این پیشنهاد شغلی اخذ ویزا کاری تقریبا غیر ممکن خواهد بود.

برای دریافت جاب آفر شما می‌توانید به دو حالت مختلف اقدام کنید:

1- با جست و جو در سایت‌های معتبر به دنبال کارفرما و موقعیت شغلی مناسب باشید، البته برخی افراد به صورت مستقیم با کارفرما در ارتباط بوده و از او دعوتنامه دریافت می‌کنند.

2- برای اطمینان بیشتر می‌توانید با موسسات کاریابی معتبر و دارای تاییدیه در ارتباط باشید و روند دریافت جاب آفر را به آنها بسپارید.

نکته قابل توجه در دریافت جاب آفر از کارفرمای خارجی این است که پس از 4 هفته متوالی برای آگهی شغلی مورد نظر،  هیچ نیروی کار خارجی  وجود نداشته باشد و تنها در این صورت است که شما می‌توانید این جاب آفر را دریافت کرده و به وسیله آن ویزا کاری بگیرید.

مدارک لازم برای اخذ جاب آفر

1- سابقه کاری

2-عدم سوء پیشینه

3- سلامت پزشکی

4- اصل و کپی مدارک شناسایی بخصوص پاسپورت

5-مدارک تحصیلی

6-سابقه بیمه مرتبط با سابقه کار

اگر به هر دلیلی امکان مهاجرت تحصیلی به کانادا را ندارید، زیر 45 سال سن دارید و یا دانش زبان عمومی در حد آیلتس 5 دارید بهترین راه برای شما مهاجرت کاری به این کشور است. برای دریافت جاب آفر از کانادا مانند دیگر کشورها نیازمند کارفرمایی مورد اعتماد هستید تا موقعیت شغلی مناسبی را در اختیار شما قرار دهد این موقعیت شغلی ممکن است با سابقه کاری شما کاملا مرتبط بوده و یا شغلی کاملا عمومی و بدون نیاز به هرگونه مهارت و تخصصی خاصی انجام می‌شود.

شرایط جاب آفر کانادا

  • شغل مورد نظر باید تمام وقت باشد، مشاغلی که به صورت پاره وقت هستند مورد پذیرش اداره مهاجرت کانادا برای اخذ ویزا جاب آفر نخواهند بود.
  • جاب افر مورد نظر شما نباید برای مدت زمان محدودی و فصلی باشد.
  • جاب آفر یک قرارداد یک تا دو ساله میان شما و کارفرماست و شما موظف هستید در مدت زمان طی شده در موقعیت مورد نظر فعالیت داشته باشید.
  • جاب آفر می‌تواند اقامت موقت و دائم کانادا را امکان پذیر کند.

نامه LMIA در روند دریافت جاب آفر کانادا چیست و چه تاثیری دارد؟

نامه LMIA در واقع یک سند معتبر از جانب سازمان کار و امور انسانی کاناداست که کارجو در بیشتر موارد برای دریافت ویزا جاب آفر به آن نیاز دارد اما همچنان جاب آفرهایی هستند که از ارائه این مدرک معاف اند.

اخذ اقامت موقت کانادا با ویزا جاب افر

در مواردی که نخواهید اقامت دائم کانادا را از ابتدا بگیرید می‌توانید با دریافت ویزا کار موقت به نام ورک پرمیت به کانادا ورود کنید و بعد در این کشور به دنبال شغل بهتری باشید و اقامت دائم بگیرید که در بیشتر موارد پیدا کردن چنین موقعیتی اندکی دشوار است.

اخذ اقامت دائم کانادا با ویزا جاب آفر

پیشتر گفتیم که اخذ ویزا جاب افر کانادا قراردادی یک ساله با کارفرمایی معتبر است که در صورت داشتن شرایط لازم از جمله سن مناسب، مدرک زبان، سابقه کار مرتبط و… منجر به دریافت اقامت موقت یا دائم این کشور شود.

اکنون روش‌های دریافت اقامت دائم کانادا از طریق ویزا جاب افر را با یکدیگر بررسی می‌کنیم:

_ورود از طریق درگاه اکسپرس انتری

روش اکسپرس انتری یک روش کاملا سریع و براساس سیستم امتیازبندی مشخص است که مستقیما شما را به اقامت دائم کانادا می‌رساند. اگر بتوانید جاب آفری از کشور کانادا دریافت کنید امتیاز شما را در این سیستم بالاتر می‌برد و امکان دریافت اقامت شما را نیز افزایش می‌دهد. طبق این سیستم جاب آفر دریافتی شما ممکن است بین 50 تا 200 امتیاز به مجموع امتیازات شما اعتبار بدهد.

اما فراموش نکنید که در این روش شما نیازمند ارائه:

– نمره زبان بسیار بالا

– سابقه کار مرتبط

-شرایط سنی زیر 32 سال

– مدارک تحصیلی بالا

هستید.

_ ورود از طریق برنامه اسکیل ورکر کانادا

به دلیل کم کردن روند اداری دریافت جاب آفر اخیرا اداره مهاجرت کانادا روش مهاجرتی را مطرح کرده است که بدون نیاز به ارائه جاب آفر از جانب کارفرما شما را به عنوان نیرو ماهر از طریق برنامه اسکیل ورکر ویزا می‌کند. اما همچنان توجه کنید که برای اخذ این ویزا نیز مانند روش اکسپرس انتری نیازمند ارائه حداقل مدارک لازم از جمله نمره آیلتس حداقل 7، مدارک تحصیلی، سابقه کار هستید. در صورت ارائه جاب افر در این روش امکان اخذ ویزا نیز بیشتر می‌شود.

مشاغل مناسب جهت اخذ ویزا جاب افر کانادا

با توجه به اطلاعات در دسترس ما، فهرست زیر از جمله مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2023 هستند:

بنا

جوشکار

آرایشگر

نانوا

تکنسین برق

تکنسین عمران

پرستار شخصی

لوله‌کش

انواع نیرو خدماتی

هزینه ویزا جاب آفر کانادا

اولین نکته  برای اخذ ویزا جاب افر کانادا سنجش میزان تمکن مالی است که به صورت کلی برای هر نفر حدود 13000 دلار کانادا محاسبه می‌شود در قدم بعدی دیگر هزینه‌ها در روند دریافت این ویزا را بررسی می‌کنیم:

هزینه ورک پرمیت: 150 دلار کانادا

هزینه مجوز اقامت: 200 دلار کانادا

هزینه انگشت نگاری در دفاتر وک: 85 دلار کانادا

لازم است بدانیم که هزینه دریافت نامه LMIA بر عهده کارفرما است، به علاوه هزینه‌های ترجمه مدارک، بلیط هواپیما و دیگر موارد بسته به زمان و نوع سفر شما متفاوت خواهد بود.

خدمات گرین ویزا در دریافت جاب آفر

وکلای حقوقی – بین المللی و کارشناسان مجرب گرین ویزا این اطمینان را به شما می‌دهند که در روند یافتن موقعیت شغلی مناسب شما می‌کوشند تا علاوه بر دریافت جاب آفری معتبر از جانب کارفرمای معتبر و اخذ ویزا در زمان ورود به کانادا از مزایا، بیمه و همچنین حقوقی مناسب بهره مند شوید. برای بررسی شرایط و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از طریق راه‌های ارتباطی با ما در ارتباط باشید.

با ما در ارتباط باش و هر ســــــــــــــــوالی داری از ما بپرس

سعادت‌آباد، میدان کاج، بلوار سرو شرقی، پلاک 125

برای به اشتراک گذاری مدارک خود با تیم مهاجرت گرین ویزا از طریق آدرس ایمیل بالا با ما در ارتباط باشید