ویزای ict کانادا

ویزای ict کانادا یکی از ویزاهای کاری موقت کانادا محسوب میشود و یکی از روش های مهاجرت به کانادا محسوب میشود که برای مدیران (کارفرمایان) و کارمندان متخصص برخی از شرکت ها بسیار مناسب است. درحقیقت متخصصان و کارمندانی که درشرکت های ایرانی که قصد بین المللی شدن و احداث شعبه در کانادا را دارند با شرایط خاص میتوانند این ویزا را دریافت کنند و به صورت موقت به کشور کانادا مهاجرت کنند. ولی خبر خوش اینکه دریافت این ویزا به عنوان سکوی پرشی برای شما برای دریافت اقامت دائم محسوب میشود.

خبر خوش دیگر اینکه مهاجرت با این روش نیازی به مدرک زبان ندارد و حتی با وجود سن بالا نیز میتوان از این طریق مهاجرت کرد و از طرفی خانواده خودتان نیز با شما همراه باشند.

خبر خوش بعدی اینکه، موسسه مهاجرتی گرین ویزا در زمینه تاسیس شرکت و دریافت ویزای ict از ابتدا تا انتهای مسیر همراه شما عزیزان است تا مسیر مهاجرت را برای شما ساده تر و هموار تر کند.

برای مطالعه: صفر تا 100 ویزای c11 کانادا

برای مطالعه: صفر تا 100 ویزای c12 کانادا

ict کانادا یا انتقال درون شرکتی چیست؟

همانطور که میدانیم کشور کانادا به دنبال جذب کارکنان و نیروی متخصص برای رشد و پیشرفت اقتصاد و منافع کشور است. از این رو از طریق ویزای انتقال درون شرکتی به شرکت های بین المللی که شعبه فعال در کانادا و خارج از کانادا دارند اجازه میدهد تا برای انتقال بیزینس خود و رشد آن، نیرو های متخصص و کارمندانی که در سطح بالای مدیریتی هستند را به شعبه شرکت خود در کانادا انتقال دهد، البته این درصورتی است که این فعالیت برای کشور کانادا دارای مزیت باشد.

برای دریافت ویزای ict کانادا به دو صورت می توانید اقدام کنید: ابتدا اینکه خود صاحب بیزینس باشید و قصد انتقال آن به کانادا را داشته باشید، در این صورت به عنوان کارفرما می توانید برای خود و اعضای خانواده تان از طریق ویزای ict اقدام کنید و سپس برای انتقال درون سازمانی کارمندان خود نیز اقدام کنید، دومین روش این است که کارفرمایی که شما در شرکت آن مشغول به کار هستید، شعبه ای در کانادا تاسیس کرده و برای شما پیشنهاد کاری ارسال کند تا به صورت انتقال درون سازمانی از شعبه شرکت مادر در ایران به شعبه کانادا، شرکت منتقل شوید.

 از طرفی برای دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمای خود نیازی به ارائه مجوز lmia نیست. 

این ویزا به راحتی قابل تمدید میباشد و میتوان از طریق ان اقامت دائم را به دست اورد.

ویزای ict کانادا
ویزای ict کانادا

مزایای ویزای انتقال درون شرکتی کانادا (ویزای ict کانادا)

عدم محدودیت سنی

تمدید ویزای کار انتقال درون شرکت -تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم

همراهی همسر و فرزندان

تحصیل رایگان در مدارس کانادا برای فرزندان

امکان کار در کانادا برای همسر منتها به شرط دریافت دوباره ویزای کار

عدم مشخص بودن حداقل سرمایه برای دریافت ویزا از این رو نسبت سایر روش ها کم هزنیه تر است.

عدم نیاز به مدرک lmia

برای اخذ ویزا  ثبت شرکت در کانادا برخلاف ویزای جاب آفر نیازمند دریافت گواهینامه تائید شده (LMIA) از جانب کارفرما کانادایی نیستید.

با ویزا ict این امکان برای شما فراهم است که پس از گذشت یک سال اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کنید.

 نیاز به مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی با نمره بالا ندارید.

تمامی پروسه اخذ ویزا به سرعت و در طول بازه 8 ماه تا یک سال صورت می‌گیرد.

با اخذ ویزا ICT امکان همراهی همسر و فرزندان زیر 22 سال خود را نیز دارید.

 • یکی از مهم ترین مزیت هایی که برنامه انتقال درون شرکتی دارد عدم حضور در کانادا و مدیریت ان است و این برای مدیرانی که قصد دارند در کشور کانادا دارای شرکت باشند ولی همزمان نیز به مدیریت شرکت خود ایران بپردازند بسیار مناسب است.

 

 • گسترش فعالیت های شرکت و به تبع آن انتقال سرمایه به کانادا به عنوان کشوری با ثبات سیاسی و اقتصادی.
ویزای ict کانادا
ویزای ict کانادا
برای مطالعه:صفر تا 100 ویزای استارتاپ کانادا

 

شرایط دریافت ویزای ict کانادا

 

برای مثال اگر شما دارای یک شرکت بین المللی باشید که در حوزه صادرات و واردات فعالیت میکند میتوانید از طریق برنامه انتقال درون شرکتی ،شرکت خود را به کانادا منتقل کنید ولی با توجه به شرایط زیر:

شرکتی که قصد دارید ان را منتقل کنید باید با شرکت موجود در کانادا دارای رابطه واجد شرایطی باشد. پس از جابجایی به صورت قانونی به فعالیت بپردازید.

همین طور که گفته شد این ویزا برای مدیران یا کارکنان در سطح بالا و دارای تخصص صادر میشود از این رو شما باید برای دریافت این ویزا در سطح مدیریت اجرایی یا مدیریت ارشد باشید و بتوانید این مسئله را ثابت کنید.

شما باید به طور مستقیم و مستمر با شرکتی که در خارج از کانادا قراردارد و هم اکنون قصد دارد شما را به شرکت وابسته خود منتقل سازد قرارداد داشته باشید که این قرارداد باید دارای شرایط زیر باشد:

1.حداقل یک ساله باشد.

2.طی سه سال گذشته منعقد شده باشد.

شما باید به یک پوزیشن مشابه شغلی و همچنین تمام وقت منتقل شوید.

مدارک لازم برای ویزا ICT کانادا

 • مدارک شناسایی مثل شناسنامه، پاسپورت و…
 • ترجمه مدارک تحصیلی
 • رزومه کاری ترجمه شده
 • ارائه حداقل یک سال سابقه بیمه در چند سال گذشته در سمت شغلی مورد نظر
 • ارائه بیزینس پلن مناسب و برنامه‌ریزی شده که ابعاد مختلف کسب و کار همچون اهداف، بودجه، بازار، شرایط و رقبای آن را در کشور مقصد بررسی کند.
 • ارائه گواهینامه ثبت شرکت، جواز کسب و یا مدارکی که مالکیت شرکت را اثبات کند.
 • ارائه تمکن مالی، دارایی‌ها، سند املاک، صورت حسابهای بانکی و گواهینامه‌های مالیاتی که نشان دهنده توانایی پشتیبانی مالی فرد از خود حداقل در 6 ماه اولیه ورود به خاک کانادا باشد.
 • تهیه لیستی از سابقه بیمه کارمندان شرکت
 • ارائه نامه تایید شده از جانب شرکت در کانادا به همراه جزییات مربوط به خود شغل، استخدام، حقوق و مزایا

سه فاکتور مهم در ویزای ict کانادا کدامند؟

 

سوابق کاری درخشان

توان سرمایه گذاری

تجربه مدیریتی

شرایط تبدیل ویزای ICT کانادا به اقامت دائم

با توجه به اینکه در ویزای ICT کانادا شرط داشت مدرک زبان و همچنین سن مطرح نیست، از این رو شما باداشتن تجربه کاری در کانادا و همچنین همسر میتوانید برای دریافت اقامت دائم کاناد اقدام کنید.

مراحل انتقال شرکت به کانادا

ویزا intra company transfer) ict ) کانادا که با نام انتقال درون شرکتی نیز شناخته می‌شود، یکی از انواع ویزاهای موقت این کشور است که به افراد با سابقه مدیریتی این امکان داده‌ می‌شود تا شرکت خود را به کانادا منتقل کنند یا شعبه دیگری از آن را در کانادا تاسیس کنند و در نهایت ویزای موقت خود را تبدیل به ویزا دائمی کنند.در واقع این ویزا متعلق به کارمندان شرکت‌های بین‌المللی است که تصمیم به انتقال شعبه یا دفتر اصلی شرکت خود به کانادا را دارند و اغلب به افرادی که دارای سمت مدیریتی یا تخصصی هستند و یا از توانمندی‌های ویژه‌‎ای بهره‌مندند اعطا می‎‌شود.

برای ثبت درخواست ویزا ICT لازم است تا مراحل زیر را طی کنید:

 • ورود به سایت اداره مهاجرت کانادا
 • ثبت درخواست کار یا همان ورک پرمیت در سایت
 • ساخت اکانت و پاسخدهی به سوالات
 • پرکردن فرم‌های لازم برای ثبت درخواست
 • آپلود کردن مدارک مورد نیاز
 • انجام روند انگشت ‎نگاری و پرداخت هزینه‌ها
 • منتظر ماندن تا زمان صدور نهایی پاسپورت

سوالات متداول

برای اطلاع از اخرین قیمت های دریافت و پروسه ویزای کانادا میتوانید ازوکیل مهاجرت به صورت کاملا انلاین و رایگان مشاوره بگیرید.

کلام اخر

 

موسسه مهاجرتی گرین ویزا پیوسته در تلاش است تا درجهت رضایت شما کاربران عزیز گام بردارد و تمامی اطلاعات مورد نیاز شما را در کمترین و سریع ترین وقت در اختیار شما قرار بدهد.از این رو اگر نیازمند اطلاعات بیشتری در زمینه ویزای ict کانادا هستید میتوانید به صورت تلفنی با کارشناسان مجرب گرین ویزا در ارتباط باشید. از طرفی اگر به هردلیلی تماس تلفنی برای شما مقدور نیست میتوانید از گزینه چت انلاین به صورت کاملا رایگان بهره ببرید.

تماس و مشاورهفرم مهاجرت

فرصت ویژه استفاده از مشاوره رایگان با کارشناسان مجرب گرین ویزا ​

کافیست شماره خود را ثبت کنید!