3 نوع ویزای بیزینس استرالیا- ویزای 188 استرالیا

ویزای بیزینس استرالیا (ویزای 188 استرالیا)

در دنیای امروز با رونق کسب و کارها و گسترش مرز فعالیت اقتصادی موضوع ویزای بیزینس استرالیا مخصوص افرادی است که قصد مهاجرت به استرالیا به منظور سرمایه گذاری و کسب و کار را دارند. ویزای ۱۸۸ یا همان ویزای بیزینس استرالیا یکی از پر تقاضاترین ویزاهایی است که در سال های اخیر با استقبال خوب صاحبان بیزینس به ویژه ایرانیان روبه رو شده است. این ویزا در گروه ویزاهای موقت استرالیا قرار دارد و از زیر شاخه های مختلف (استریم های مختلف) تشکیل شده است. هر کدام از این زیر شاخه ها، شرایط و پیش نیازهای مختلفی دارند که در ادامه به انها میپردازیم.

کلیت داستان این است که اگر قصد دارید از طریق سرمایه گذاری در استرالیا و ویزای کارافرینی اقدام کنید، در مرحله اول باید ثابت کنید که کسب و کار دارید .
سپس ویزای ۵ ساله دریافت کنید و همراه با خانواده اقدام به مهاجرت به استرالیا کنید.

با هم بخوانیم:ویزای 491 استرالیا

ویزای بیزینس استرالیا و انواع استریم های آن

• ویزای بیزینس استرالیا استریم a (ویزای کارآفرینی)

پر مخاطب ترین و قابل دسترس ترین مورد برای ایرانیان در بین ویزاهای بیزینس (کارآفرینی) استرالیا می باشد.

ویزای کار افرینی یکی از مرسوم ترین و پر متقاضاترین ویزاهای استرالیا است. شرایط این ویزا برای متقاضیان بسیار مناسب است . به همین دلیل سالانه افراد زیادی از ایران برای این ویزا اقدام می کنند.

ویزای 188 استریم A استرالیا تنها ویزای سرمایه گذاری دنیاست که در شروع نیازی به انتقال سرمایه به استرالیا را ندارید.

نکات مثبت این ویزا این است که از طریق آن می توانیم ویزای ۵ ساله استرالیا را دریافت کنیم و بعد از ورود به استرالیا مشغول تحصیل و یا کار بشویم و حتی ویزای کار افرینی ۱۸۸ استرالیا را به ویزای ۸۸۸ یا همان اقامت دایم تبدیل کنیم.

البته تبدیل ویزای ۱۸۸ به ویزای ۸۸۸ شرایطی دارد که برای تبدیل باید حداقل دو شرط از شرط های ذکر شده ذیل را باید دارا باشید:

بیزینس ویزای استرالیا
بیزینس ویزای استرالیا

شرایط تبدیل ویزای 188 استریم a به ویزای 888 (اقامت دائم)

  •  داشتن حداقل دو سال کسب و کار
  • استخدام دو کارمند
  • ارائه صورتحساب 300 هزار دلاری (AUD) کسب و کا در دوسال از زمان شروع کسب و کار، این صورتحساب شامل هزینه ها، درآمد و… کسب و کار است

 

البته این شرایط برای زمانی است که شما در استرالیا هستید

• ویزای بیزینس استرالیا استریم b (ویزای 2.5 میلیون دلاری)

طبق شرایط جدید این ویزا، متقاضی باید ۲.۵ میلیون دلار پول خود را به مدت ۵ سال در استرالیا سرمایه‌گذاری کند. سرمایه ممکن است درمعرض ریسک کاهش و یا افزایش قرار بگیرد.

شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا استریم b

  • داشتن حداقل ۳ سال سابقه مدیریت
  • کسب ۶۵ امتیاز در جدول امتیاز بندی
  • داشتن ۲.۵ میلیون دلار سرمایه فعلی
  • داشتن تجربه مدیریت سرمایه یا کسب و کار در ۱ سال تا ۵ سال گذشته
ویزای بیزینس استرالیا استریم b
ویزای بیزینس استرالیا استریم b

• ویزای بیزینس استرالیا استریم c (ویزای 5 میلیون دلاری)

اعتبار ویزای ۵ میلیون دلاری استرالیا ۵ ساله است. در این نوع ویزا، متقاضی تعهد می دهد که در طول مدت ۵ سال، ۵ میلیون دلار در استرالیا سرمایه گذاری کند . گفتنی است که اعضای خانواده و فرزندان زیر ۲۳ سال هم میتوانند از طریق متقاضی ویزا دریافت کنند

(این ویزا از تاریخ ۱ جولای ۲۰۲۱ به طور کل منسوخ شده است.)

ویزای بیزینس استرالیا استریم c
ویزای بیزینس استرالیا استریم c

 ویزای سرمایه گذاری استرالیا (ویزای بیزینس)

1- سن

یک از پیش نیاز های اخذ این ویزا سن است سن ولی به دلیل اینکه تمرکز اصلی روی سابقه مدیریت و تمکن مالی است، سن در اولویت دوم قرار می گیرد.  متقاضی باید زیر ۵۵ سال باشد البته به این نکته باید اشاره کنیم که در برخی از موارد و شرایط خاص (مانند سابقه مدیریتی که قبل تر اشاره شد)، شما می توانید با سن بالای ۵۵ سال هم برای ویزای سرمایه گذاری استرالیا اقدام کنید.

2- کسب و کار فعال

شما باید حداقل در ۲ سال گذشته یک بیزینس فعال به نام خود یا حداقل مشارکتی داشته باشید . داشتن نقش مدیریتی در کسب و کار نیز خیلی تاثیر گذار است. شما باید به قسمت های کلیدی بیزینس تسلط کامل داشته باشید.

3- میزان اموال و دارایی

شاید از خودتان بپرسید که منظور از میزان در اموال دارایی چیست و چقدر است؟ دارایی های شما و همسرتان (به صورت نقد و غیر نقدی) در طول ۲ سال گذشته باید بالای ۱.۲۵۰.۰۰۰ دلار استرالیا (AUD) باشد. 

سند املاک شخصی و کاری دارایی های داخل کسب و کار، وجه نقد و هر گونه سرمایه ای که قابلیت ارزش گذاری داشته باشد، جزو اموال محسوب می شوند.

4- گردش مالی

فروش شما از بیزینس و کسب و کار می بایست حداقل ۷۵۰.۰۰۰ دلار استرالیا باشد. به عبارتی شما باید در ۲ سال از ۴ سال گذشته هر سال به طور جداگانه حداقل ۷۵۰.۰۰۰ دلار گردش حساب داشته باشید.

5- کسب حداقل امتیاز در جدول امتیازبندی

بد نیست بدانید که حداقل امتیاز لازم برای اخذ ویزای ۱۸۸ استرالیا، ۶۵ امتیاز است. 

کلام اخر

موسسه مهاجرتی گرین ویزا پیوسته در تلاش است تا در جهت رضایت شما کاربران عزیز گام برداشته و تمامی اطلاعاتی که مورد نیاز شما کاربران عزیز است را دراختیار شما قرار بدهد.از این رو اگر به هردلیل نیازمند اطلاعات بیستری در زمینه ویزای بیزینس استرالیا و شرایط و انواع ان هستید میتوانید به صورت تلفنی با مشاوران ما در ارتباط باشید و یا اگر به هر دلیلی نمیتوانید به صورت تلفنی در ارتباط باشید میتوانید از گزینه چت انلاین استفاده کنید.

تماس و مشاورهفرم مهاجرت