دانستنی ها و راه های مهاجرت به استرالیا در 2022

اگر به دنبال اقامت دائمی در یک کشور خارجی هستید، مهاجرت استرالیا گزینه خوبی است. امروز در گرین ویزا دانستنی های مهم و انواع راه های مهاجرت به استرالیا را برای شما کاربران عزیز آماده کرده ایم.

دولت استرالیا برنامه‌های خاصی را برای ورود مهاجرین خود اختصاص داده است. اما گرفتن اقامت دائم استرالیا بستگی به تعدادی از شرایط دارد که فقط تعداد خاصی از مناطق استرالیا برای مهاجرت در نظر گرفته شده اند.

هر آنچه که باید در مورد مهاجرت به استرالیا بدانید:

اما قبل از مهاجرت و پرداختن به راه های مهاجرت به استرالیا بهتر است با فرهنگ، جغرافیا، هزینه زندگی و شغل‌های مرسوم در این کشور آشنا شوید که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

جغرافیای استرالیا

استرالیا در اقیانوسیه بین اقیانوس هند و اقیانوس آرام جنوبی قرار گرفته است. اگرچه کشور بزرگی است، اما توپوگرافی آن چندان متغیر نیست. آب و هوای آن تقریبا خشک تا نیمه خشک است، اما جنوب و شرق آن معتدل است و شمال آن گرمسیری است.

 

راه های مهاجرت به استرالیا با موسسه گرین ویزا

 

استرالیا به خاطر جغرافیایی که دارد هر ساله تعداد مهاجران زیادی را به خود جلب می کند. قبل از ورود به استرالیا و برای یافتن بهترین نقطه برای مهاجرت، باید با ایالت های این کشور آشنا شوید. ایالت های استرالیا عبارتند از قلمروی مرکزی استرالیا، نیوسات ولز، ویکتوریا، قلمرو شمالی، استرالیای غربی، کویینزلند، تاسمانی و استرالیای جنوبی.

 

فرهنگ استرالیا

می توان گفت استرالیا یک کشور چند فرهنگی است. از سال 1945، تقریبا 7 میلیون نفر به استرالیا مهاجرت کرده‌اند. اکثر مهاجران می گویند که از زندگی کردن در استرالیا بسیار خوشحال هستند و این احساس با گذشت زمان عمیق تر می شود. ارزش های فرهنگی استرالیا بر پایه آزادی، احترام، انصاف و برابری فرصت هاست.

 

برای همین خیلی از مردم دنیا آرزوی زندگی کردن در این کشور را دارند. زبان اول مردم این کشور انگلیسی است ولی در لهجه و تلفظ کمی با زبان انگلیسی کشورهای دیگر متفاوت است. می توان گفت مردم استرالیا از رسمی بودن خوششان نمی آید و برای همین در احوالپرسی ها رک صحبت می کنند و اغلب اوقات همدیگر را به اسم کوچک صدا می زنند. مردم استرالیا فروتن هستند و از زندگی ظاهری متنفر هستند.

هزینه زندگی در استرالیا

زندگی کردن در استرالیا ارزان نیست، سیدنی و ملبورن از گران‌ترین شهرهای این کشور محسوب می‌شوند. در استرالیا کرایه‌ها به صورت هفتگی پرداخت می‌شوند و به غیر از سیدنی و ملبورن، زندگی کردن در بقیه شهرهای استرالیا مقرون به صرفه است. متوسط مخارج زندگی برای هر خانوار در استرالیا تقریبا 2200 دلار است.

این هزینه‌ها شامل وام یا کرایه خانه، هزینه غذا و خوردن در بیرون از خانه و خدمات بیمه و دیگر خدمات مالی است. اگر بخواهیم هزینه زندگی در استرالیا را با کشور ایران مقایسه کنیم، می توان گفت تا هشتاد درصد هزینه زندگی در کشور استرالیا بیشتر است.

هزینه ها و انواع راه های مهاجرت به استرالیا

استرالیا یکی از 10 کشور گران در دنیا محسوب می شود پس قبل از مهاجرت به استرالیا نباید انتظار داشته باشید که مخارج در این کشور کم خواهد بود. اگر بخواهید مسکن بخرید، قیمت آن از بخش های مرکزی با بخش های حومه متفاوت خواهد بود.

بدون شک، مردم استرالیا از زندگی با کیفیت خود لذت می برند. آلودگی هوا در استرالیا بسیار کم است و هوای تازه همیشه حس می شود. یکی از علت هایی که بیشتر مردم دنیا این کشور را برای زندگی انتخاب می کنند، مناظر و چشم اندازهای زیبا در این کشور است.

 

شغل‌های مرسوم در استرالیا

یکی از انواع راه های مهاجرت به استرالیا، مهاجرت کاری است زیرا استرالیا به دلیل رشد اقتصادی بسیار سریع، شغل های بسیاری در این کشور به وجود آمده اند. از این رو، تجارت در این کشور رو به رونق است و اگر دارای مهارت باشید، فرصت های شغلی متعددی در این کشور منتظر شماست. شغل‌های مرسوم در استرالیا به ترتیبِ بیشترین نیاز این کشور عبارتند از:

  • پرستار
  • انباردار
  • فیزیوتراپیست
  • آشپز
  • توسعه‌دهنده/برنامه‌نویس
  • مهندس معدن
  • کارگر
  • روانشناس و مشاور
  • دندانپزشک

علت اینکه پرستار رتبه اول نیاز این کشور به شغل‌های مرسوم کرده است به خاطر همه‌گیری کووید 19 و اهمیت به سلامت و بهداشت در استرالیا است. پس اگر به دنبال چنین شغل‌هایی هستید به راحتی می‌توانید در کشور استرالیا کار پیدا کنید.

از آنجا که یکی از بهترین راه های مهاجرت به استرالیا، مهاجرت کاری است پس باید شهر مناسبی را انتخاب کنیم، یکی از بهترین شهرهای استرالیا برای پیدا کردن کار، سیدنی است که در زمینه شغل های تجاری به راحتی می توانید در این شهر کار پیدا کنید. ملبورن، دومین شهری است که برای پیدا کردن کار گزینه خوبی در نظر گرفته می‌شود.

 

در ملبورن، فرصت های شغلی بسیاری وجود دارد و یکی از بهترین گزینه ها برای اقامت در این کشور است. اگر بخواهیم در مورد پردرآمدترین شغل ها در استرالیا صحبت کنیم، دندانپزشک ها نزدیک به 200 هزار دلار در سال درآمد دارند که برای انجام حرفه دندانپزشکی در استرالیا نیاز به دو تا 5 سال سابقه کار دارید.

 

برای مهاجرت به استرالیا، اخذ ویزای مهاجرت یکی از شرایط لازم برای ورود به این کشور است تا بتوانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. یکی از ویژگی‌های پروسه مهاجرت این است که می‌توانید به صورت آنلاین تقاضای ویزا کنید.

 

ارسال داده‌های بیومتریکی تنها مرحله‌ای است که باید به سفارت استرالیا بروید. با این وجود، این به معنای مهاجرت آسان و سریع به استرالیا نیست. فرد باید اسناد و مدارک بسیاری را آماده کند که آماده کردن مدارک برای ویزا مدت زمان زیادی طول می‌کشد.

 

 

انواع راه های مهاجرت به استرالیا عبارتند از:

یکی از راه های مهاجرت به استرالیا مهاجرت تحصیلی است

شرایط: تحصیل در یکی از دانشگاه‌ها یا یک برنامه زبان

 

یکی دیگر از راه های مهاجرت به استرالیا مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای

شرایط: داشتن یک مهارت یا حرفه فنی 

 

از دیگر راه های مهاجرت به استرالیا مهاجرت کاری است

شرایط: پیشنهاد شغل

 

یکی از راه هایی مهاجرت به استرالیا مهاجرت از طریق کسب و کار و سرمایه گذاری

شرایط: داشتن کسب و کار و سرمایه گذاری در اقتصاد استرالیا

 

مهاجرت از طریق ازدواج

شرایط: داشتن همسری که ساکن شهروند کشور استرالیا است.

 

مهاجرت بشردوستانه

شرایط: پناهندگی

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راه های مهاجرت به استرالیا می توانید از لندینگ پیج استرالیا در سایت موسسه گرین ویزا دیدن کنید.

اما کدام یک از این موارد بهترین روش مهاجرت است؟

یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به استرالیا این است که تحت حمایت یک کارفرما قرار بگیرید. اگر یک شرکت یا کارفرمایی به شما شغلی پیشنهاد دهد، پس اولین و آسان ترین راه برای ورود به استرالیا پیش روی شماست.

 

با کمی تلاش و پشتکار در زمینه کاری نیز می توانید اقامت دائم بگیرید. شما به دو سال نیاز دارید تا اقامت دائم خودتان را بگیرید. شغل هایی که نیاز به مهارت و تجربه متقاضی دارند، روش آسانی برای مهاجرت به استرالیا محسوب می شوند.

منابع:

https://humanrights.gov.au/our-work/education/face-facts-cultural-diversity

https://www.migrationagentinperth.com.au/blog/best-and-easy-way-to-migrate-to-australia

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *